O lepší výsledek domácí biatlonisty připravily zejména chyby na střelnici. Krčmář si závod pokazil hned na úvodní položce, po níž musel na dvě trestná kola. Ze střelnice odjížděl jako osmadvacátý ze třiceti závodníků. Pak chyboval ještě jednou vleže a na závěrečné položce vestoje. Nakonec ztratil na vítěze téměř tři minuty. Mikyska udělal o jednu chybu méně, jen poslední položku vynuloval, a byl o půl minuty pomalejší.

Českým maximem v individuálním závodě na šampionátu ve Vysočina Aréně tak zůstalo deváté místo Markéty Davidové ze stíhacího závodu. Mužská i ženská štafeta obsadily sedmou pozici.

Jubilejního dvacátého titulu se dočkal lídr Světového poháru Bö, který kvůli chybám týmových kolegů neměl zlato ze smíšené štafety dvojic ani mužské štafety. Závod nezahájil dobře, po chybě na úvodní položce byl na 15. příčce. Na trati ale manko stahoval a po třetí položce už vedl. Na závěrečné střelbě nedal Rastorgujevsovi šanci a po čisté střelbě mířil pro zlato. Závod s hromadným startem vyhrál na mistrovství světa potřetí v kariéře, navázal na tituly z let 2016 a 2020.

Česká závodnice Markéta Davidová.
Braisazová má první individuální zlato z MS. Davidová na závěr patnáctá

Životní šampionát ozdobil medailí Rastorgujevs. Po čtvrtém místě z vytrvalostního závodu se díky čisté střelbě a šestému nejrychlejšímu běhu prosadil až na druhou příčku. Je to historicky první medaile pro lotyšský biatlon.

První individuální medaili na tomto MS získal dvojnásobný olympijský vítěz Fillon Mailet. Po třech cenných kovech ze štafety dnes s jedním trestným kolem proběhl cílem jako třetí. Na vítěze ztratil 33 sekund.

Muži - závod s hromadným startem (15 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 34:50,2 min. (1 tr. okruh), 2. Rastorgujevs (Lot.) -15,1 (0), 3. Fillon Maillet (Fr.) -33,0 (1), 4. T. Bö (Nor.) -42,1 (2), 5. Claude (Fr.) -1:02,5 (2), 6. Fak (Slovin.) -1:10,9 (1), …24. Krčmář -2:52,2 (4), 26. Mikyska (oba ČR) -3:23,5 (3).