Lidé okolo české hvězdy přiznali, že by ji start na krkonošských svazích lákal. Vždyť se právě tam naučila lyžovat.

Jakékoliv sliby jsou ale předčasné. Česká obojživelnice se ještě nerozhodla, kterému odvětví dá přednost. Navíc není znám kalendář snowboardingových disciplín…

„Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby ve Špindlu jela,“ přiznává člen organizačního výboru Bohumír Zeman.

Na kometu světových svahů ale nechce tlačit.

„Ester je natolik vytížený člověk, že musí dobře zvážit, co je pro ni nejlepší,“ myslí si Zeman. „Bude záležet, jakou ona a její tým zvolí strategii. Těžko říct, zda bude mít zájem startovat. Přece jen má větší šance v klouzavých disciplínách.“

PO OSMI LETECH

Zatímco švýcarský Svatý Mořic, rakouské Flachau či francouzské Val-d'Isère si závody Světového užívají každým rokem, v Čechách jde stále o mimořádnou událost. Do Špindlerova Mlýna se vrcholná akce vrací po osmi letech.

„O závod Světového poháru žádáme každý rok, ale je o to boj. Rakušané, Švýcaři či Italové mají zkrátka přednost,“ neskrývá Zeman s vysvětlením, že další státy čekají na chvíli, kdy na ně nějaký termín zbude.

„Potěšilo by nás, kdyby to bylo častěji, ovšem už teď víme, že kalendář je hotový na pět let dopředu a my v něm zase nejsme,“ prozrazuje jeden z nejvýznamnějších alpských lyžařů domácí historie a mimo jiné vítěz legendárního Hahnenkammu.

Zeman má ovšem i lepší zprávy. „Kromě klasického slalomu se u nás pojede také obří slalom,“ usmívá se a doplňuje, že se za rok v Krkonoších sejde kompletní sjezdařská špička.

„U sjezdařů není zvykem, aby někdo závody vynechával. Slalomářky a ti, kteří jezdí obřák, přijedou tradičně všichni,“ těší se.

Zajímavých českých tváří bude ve Svatém Petru požehnaně.

„Uvidíme Kateřinu Pauláthovou, Martinu Dubovskou a díky navýšené kvótě pro pořadatele dostanou šanci další mladé lyžařky,“ dodává organizátor závodu, kterému by ale trocha zlatého lesku Ester Ledecké slušela.