Šestadvacetiletá hvězda se při takové otázce jen usměje a ihned odpovídá záporně.

"Paní Čáslavskou není možné překonat. To bych musela být blázen a startovat ještě na dvou olympiádách. A ani tak není jisté, že by se mi to podařilo," řekla Sáblíková, která startovala již na třech olympijských hrách a doma má pět medailí - tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

Gymnastická legenda jich získala jedenáct, vedle sedmi zlatých i čtyři stříbrné.

"Teď je jiná doba. Navíc já nejsem dobrá ve sprintech a nikdy nebudu. Takže mi zbývá jen trojka a pětka. A i tam je velká konkurence," poukázala Sáblíková na skutečnost, že moc nepředpokládá, že by v budoucnosti získala další cenný kov například na trati 1500 metrů jako ve Vancouveru, kde byla třetí.

Navíc nechce koukat dál než na olympiádu v Pchjongčchangu v roce 2018. "Rozhodla jsem se, že budu plánovat jen na čtyři roky dopředu. Více je moc," řekla Sáblíková.

Není vyloučeno, že její kariéru následně ovlivní i mateřské povinnosti. Momentálně ale na děti nemyslí. "Zatím si myslím, že mám na dítě dost času. Ale rok se s rokem sejde, najednou to bude bum bác a bude to," smála se Sáblíková. "Teď v šestadvaceti si ale nedovedu představit, že bych měla prcka," dodala.

Že by závodila jako její kamarádka a vzor Němka Claudia Pechsteinová do 41 let a byla bez dětí, to podle všeho neplánuje. "Nevím, jestli ona někdy plánuje rodinu, což už je v jejím věku docela hrana," řekla Sáblíková.

Bronzová medailistka v závodě na 5000 metrů Carien Kleibeukerová z Nizozemska se největšího úspěchu kariéry dočkala v 35 letech. A v Soči se přímo s ní radovala i pětiletá dcera Annemijn. Přerušit kariéru a pak se vrátit na ovály ale Sáblíková asi taky nechystá.

"Otázka je, jestli bych zvládla vrátit se. U každého je to individuální. V rychlobruslení to zkoušela Gunda Niemannová a nevyšlo to, u nás to Katka Neumannová dokázala. Jak už jsem ale říkala, já si teď nedovedu představit, že bych měla dítě," dodala Sáblíková.