Není to přitom první traktor, který Ondřej Rybář vlastní. U jeho statku na Liberecku parkují již Zetor 25, Zetor 3011 a Zetor 4011. K nynějšímu čtvrtému kousku přišel dosti kuriózním způsobem.

Michal Krčmář je stříbrný za sprint na 10 km
Biatlonová krize? Pád ze špice českému týmu akutně nehrozí

Před Mistrovstvím světa v roce 2017 v rakouském Hochfilzenu se pan Hamza s panem Rybářem vsadili, že pokud reprezentace získá titul, obdrží pan Rybář od pana Hamzy traktor. Titul mistryně světa ve sprintu získala na šampionátu Gabriela Koukalová, a tak byl na tahu pan Hamza. Ten sice se zpožděním, ale přeci jen dodržel sázku a předal panu Rybářovi traktor.

Předání Zetoru bylo pro Rybáře velké a příjemné překvapení. Sám prodejce ho dokonce zaškolil v ovládání a funkcích stroje.

Biatlonoví medailisté z Pchjongčchangu. Bronzová Veronika Vítková a stříbrný Michal Krčmář po příletu z olympijských her.
Úspěch jsme si ani nestihli užít, řekli po návratu biatlonoví medailisté

Bylo ale na první pohled jasné, že Rybář je traktorista tělem i duší, bravurně se vyznal v ovládání a řízení stroje. Stroj si ihned krátce projel a vyzkoušel. Nadšení vystřídala chvilková starost, jakým způsobem stroj dostane z Hnanic na Znojemsku do 300 kilometrů vzdáleného bydliště na Liberecku.

Červený traktor zaujal také ostatní sportovce, kteří se rozhodli jej otestovat. Zetor však tíhu jedinečného okamžiku ustál a hravě si poradil s celou biatlonovou reprezentací, kterou bez potíží unesl.

Společně s Rybářem a prezidentem českého svazu biatlonu se akce zúčastnili závodníci. Mezi nimi Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Michal Šlesinger, nebo trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek.

Biatlonistka Markéta Davidová
Rybář odtajnil biatlonovou štafetu: Pojede Davidová