Pro vítězství v závodě, který musel být kvůli hustému dešti zhruba na dvacet minut přerušen, si dojela Švédka Jonna Sundlingová. Mezi muži poprvé v kariéře triumfoval Francouz Lucas Chanavat, který byl před týdnem v Davosu druhý za dnes absentujícím Johannesem Hösflotem Klaebem.

Dvaadvacetileté Janatové se na trati 1,3 km volnou technikou poblíž skokanského areálu vydařila především kvalifikace, v níž se blýskla sedmým časem. Ve vyřazovací jízdě pak skončila pátá a 22. místem o jednu příčku vylepšila své týden staré maximum z Davosu. Sedmnáctá žena kvalifikace Beranová přehnala ve čtvrtfinále snahu a v zatáčce upadla, dojela s velkým odstupem poslední šestá a celkově obsadila 27. pozici.

Stejně jako Janatová byl ve čtvrtfinálové rozjížďce pátý Pechoušek, což mu vyneslo druhé body v kariéře a životní 22. pozici. Dvacetiletý debutant v SP Černý přepálil úvod a skončil poslední šestý, přesto hned při prvním startu mezi elitou získal pět bodů za 26. místo.

Závod skončil kvalifikací pro Zuzanu Holíkovou, Sandru Schützovou, Petru Hynčicovou a Luďka Šellera. Ve Slovinsku nestartuje vedle některých elitních závodníků ani aktuální česká jednička Kateřina Razýmová, jež dala před Tour de Ski přednost odpočinku. Petra Nováková zvolila start na kontinentálním poháru, v domácích podmínkách se na prestižní seriál připravují Petr Knop a Adam Fellner, zatímco Michal Novák je nemocný.

V neděli se ve Slovinsku v generálce na Tour pojede týmový sprint.