"Veronika to skvěle rozeběhla, Gábina zaslouží jedničku za střelbu. Zdeněk jednoznačně potvrdil oprávněnost nominace a Ondra ukázal, že má nejen sebevědomí, ale i zkušenosti," řekl šéftrenér Ondřej Rybář na webu biatlonového svazu.

"Nechci, aby to vypadalo neskromně. Výsledkově je to určitě super výkon. Ale nemyslím si, že bychom předvedli to top, co umíme," uvedl kouč v rozhovoru pro Českou televizi.

"Hodně to prožívám, protože je to moje první vítězství ve Světovém poháru, Je to paráda," radovala se Vítková. Soukalová a Moravec slavili vítězství v minulé sezoně, Vítek naposledy před 13 lety v Anterselvě.

Štafetu slibně rozjely Vítková se Soukalovou, které od začátku držely druhé místo a díky dobré střelbě navyšovaly odstup od pronásledovatelek. Na třetím úseku sice zaváhal Vítek, který musel dvakrát dobíjet, ale ani soupeřům se ve větru na střelnici nedařilo. I Vítek tak předal na druhé pozici s půlminutovou ztrátou na vedoucí Francii.

Na závěrečný úsek vyrazil Moravec, který si obouval závodní lyže snad jen deset sekund před svým startem, protože mu je předtím omylem odnesla Soukalová. "Cením si toho klidu, s jakým to ustál, a jak potom zvládl závod," řekl Rybář.

Moravec hned na první střelbě musel dvakrát dobíjet, Nor Tarjei Bö snížil náskok českého reprezentanta na pouhých sedm vteřin. Na závěrečné položce ale přišlo velké zaváhání vedoucího Martina Fourcada. Pětinásobný mistr světa musel na tři trestná kola a Moravec se posunul na první příčku, kterou s přehledem udržel. "Přiznám se, že jsem čekal velký finiš a doufal, že by se v něm Ondra mohl udržet. Ale když Fourcade a Bö viděli, jak je Ondra daleko, tak asi začali taktizovat a to nám nahrálo do karet," uvedl Rybář.

Dvojnásobný vítěz SP Fourcade byl navíc po závodě potrestán za nevystřelený náboj a francouzská štafeta klesla z třetího na páté místo. Bronz tak nakonec připadl Ukrajině.