Do stíhacího závodu se sice probojovalo kompletní kvarteto žen, ale Jessica Jislová ani Eva Puskarčíková se neprosadily (51. a 57. místo).

Naopak Lucie Charvátová i Markéta Davidová dlouho bojovaly o elitní desítku.

Bývalá biatlonistka Jitka Landová.
Landová vypráví o Davidové: Nežije jen biatlonem, má čistou hlavu

Na poslední střelbu přijely v tomto pořadí na devátém a desátém místě. Jenže. Obě třikrát minuly… Konečné umístění ve druhé desítce tak bylo pro obě české reprezentantky trošku i překvapením. „Ani jsem na takový výsledek nepomyslela. Po té trojce jsem myslela, že se zase propadám do pekel,“ culila se v cíli Charvátová. „Samozřejmě bych mohla být zklamaná, ale toto nejlepší umístění sezony pro mě znamená hodně,“ okomentovala svoji patnáctou příčku.

„Naštěstí tam míjely i soupeřky,“ podotkla Markéta Davidová. „Vítr byl sice na střelnici nepříjemný, ale přímo se na něj vymlouvat nechci,“ nezatajila přesto rozmrzelost ze svého výkonu a sedmnácté pozice.

Ready, or not 

Charvátová při poslední střelbě nebyla nijak nervózní z předchozích střeleckých nezdarů, přesto trefila jen dva terče. „Před závodem jsem si pouštěla písničku, kde se zpívalo: Ready, or not. Po první stojce jsem byla „ready“, bohužel při druhé to padlo na to „not“. Viděla jsem, že ty rány nepadají, nejsou pěkné. S každou jsem bojovala, strhávala to, různě se při tom kroutila, přestože vím, že to nemám dělat. Ale v tu chvíli jsem si nějak nemohla pomoci. Spíš beru ten závod komplexně, výsledek je pro mě pěkný,“ hřál ji u srdce skalp úspěšnější kolegyně.

Gabriela Soukalová (uprostřed) ovládla sprint v Presque Isle. Druhá skončila Susan Dunkleeová (vlevo), třetí Krystyna Guziková.
Kalendář vzbudil poprask. Američanka se zlobí kvůli erotice v biatlonu

Davidová vyrážela do stíhačky jako dvanáctá, Charvátová osm sekund po ní jako sedmnáctá. Velmi brzy se však na trati potkaly a jely spolu. Jako potom v závodě ještě několikrát. „Aspoň budete mít pěkné fotky nás spolu,“ smála se rozverně v neděli rychlejší Charvátová.