Pětadvacetiletá reprezentantka po čtvrtečním sprintu startovala ze druhé příčky, musela na dvě trestná kola, ale uhájila jedenáctou individuální medaili v seriálu a první ze stíhacích závodů. Vyhrála Francouzka Julia Simonová a nadále drží žlutý dres.

Závod SP v biatlonu, sprint 7,5 km ženy, 8. prosince 2022 v Hochfilzenu. Česká biatlonistka Markéta Davidová
Skvělá Davidová. Česká biatlonistka získala ve sprintu v Hochfilzenu druhé místo

Davidová udělala obě chyby při první položce vestoje a třetí celkově. Po poslední střelbě odjížděla do závěrečného kola druhá za Simonovou, ale dostala se před ni ještě Ingrid Landmark Tandrevoldová z Norska. Simonová startovala jako třetí, vítězka sprintu Němka Denise Herrmannová-Wicková se propadla na pátou příčku.

„Moc si toho vážím. Každá medaile nebo umístění v top šesti je super," řekla České televizi Davidová, která poskočila v průběžném pořadí SP na páté místo. „Je to asi první stíhačka, kterou jsem dokázala udržet poté, co jsem startovala z dobrého místa," doplnila.

Došly síly

Pro biatlonistku z Janova nad Nisou byla klíčová první položka vestoje, po dvou netrefených terčích se propadla na čtvrté místo. Vedení udržela navzdory chybě Simonová před Linn Perssonovou. „Nechala jsem se trochu rozhodit první (netrefenou) ranou a pak už jsem nebyla schopná odstřílet to ve svém klidu. Mrzí mě to, ale za dva není tak hrozné. Jen škoda, že to bylo takhle na jedné položce," hodnotila Davidová.

Jakub Štvrtecký
Štvrtecký zajel životní závod. Ke konci jsem vůbec nemohl, řekl po osmém místu

Šestadvacetiletá Simonová vybojovala šesté individuální vítězství v kariéře a druhé v sezoně. Davidová v závěru neudržela za sebou Tandrevodovou, bronz uhájila o 13 vteřin před Švédkou Elvirou Öbergovou. „Už mi došly síly. (Tandrevoldová) byla v posledním kole lepší. Je to bojovnice," dodala Davidová.