Šestadvacetiletá Davidová nevyužila absence Švédky Elviry Öbergové, Norky Marte Olsbuové Röiselandové nebo domácí Němky Denise Herrmannové-Wickové. O dobrý výsledek přišla hned při první střelbě vleže, kde minula tři rány a propadla se na 28. místo. Závodnice z Janova nad Nisou se nevyvarovala chyby ani při další "ležce".

Norská finišmanka Ingrid Landmark Tandrevoldová projíždí vítězně cílem.
Nejlepší výsledek sezony. Štafeta biatlonistek dojela pátá, dominovaly Norky

Teprve až díky stoprocentním položkám vestoje se Davidová posunula výš a nakonec dojela o pět vteřin před osmnáctou krajankou Jislovou. Na vítěznou Simonovou ztratila Davidová minutu a 34 vteřin. Vedoucí žena SP Simonová se i přes tři chyby blýskla nejrychlejším během a vyhrála potřetí v sezoně. Ve finiši porazila o 2,6 vteřiny Italku Lisu Vittozziovou, třetí byla další Francouzka Anais Chevalierová-Bouchetová.

Bö potvrdil dominanci

Jednatřicetiletý Krčmář nenavázal v německém středisku na osmé místo z vytrvalostního závodu. Čelo mu ujelo už po první položce, poté co minul jeden terč. Ve druhém kole navíc zlomil hůl a propadl se na 24. místo. "Zlomená hůl byla asi nejmenší problém. Nemělo to žádný vliv," řekl Krčmář pro Českou televizi.

Stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu se po bezchybné druhé ležce vrátil do první dvacítky, při položkách vestoje ale vždy minul jednu ránu a nakonec skončil o dvě příčky hůře než v prvním "masáku" sezony v Annecy. Na vítězného Böea ztratil dvě minuty a 23 sekund.

"Škoda těch tří chyb. Byly to moje chyby, nějaké vyskočené rány. Za jedna není hrozné, ale člověk s tím neuspěje. Na trati to bylo také hodně špatné," doplnil český biatlonista.

Kateřina Neumannová
Neumannová zpátky na běžkách. Ambice mě už přešly, říká. Dá si skleničku vína

Devětadvacetiletý Bö potvrdil dominanci v této sezoně a ovládl devátý z 12 individuálních závodů. Druhý krajan Vetle Sjaestad Christiansen na něj ztratil 19 sekund, třetí Sturla Holm Laegreid dalších 16. Čtvrtý dojel vítězův starší bratr Tarjei.

Program Světového poháru pokračuje příští týden v italské Anterselvě, kde se od 19. do 22. ledna pojedou sprinty, stíhací závody a štafety.