Dvaadvacetiletá Davidová se letos v obou vytrvalostních závodech dostala na "bednu". Ve slovinské Pokljuce dojela třetí, v mrazivém kanadském Canmore pak na zkrácené trati (12,5 km) trefila všech dvacet terčů a skončila druhá.

Před šampionátem se nechtěla upínat na myšlenku, že může získat křišťálovou trofej. "Když nad tím začnu uvažovat, tak to pak většinou nedopadne. Je tedy lepší nad tím nepřemýšlet," řekla Davidová novinářům ještě v Česku.

V Östersundu potvrzuje dobrou běžeckou formu ze zimy, ve sprintu i stíhačce patřila na trati k nejrychlejším. Nebere ale vytrvalostní závod za svůj nejlepší. "Já to tak necítím. Je to závod jako každý jiný," řekla Davidová, bronzová z vytrvalostního závodu (na 10 km) z předloňského MS juniorů, webu isport.blesk.cz.

Naváže na Koukalovou?

Davidová má v pořadí vytrvalostních disciplín na kontě 102 bodů, druhá Vittozziová 86, třetí je s 71 body Slovenka Paulina Fialková. V Östersundu se jede poslední dlouhý závod sezony, ve finále SP v Oslu už na pořadu není.

Z Češek naposledy vyhrála hodnocení vytrvalostních závodů Gabriela Koukalová v sezoně 2013/14. Byl to její první individuální glóbus ze sedmi, které vybojovala, včetně toho velkého za celkový triumf v seriálu SP v roce 2016.