Třetí v anketě skončil osmnáctiletý dorostenec Ondřej Mánek, trojnásobný stříbrný medailista ze světového šampionátu v Lenzerheide.

Davidová si ve zkrácené sezoně třikrát dojela pro bronz ve sprintech Světového poháru - ve švédském Östersundu, francouzském Annecy a před prázdnými tribunami v Novém Městě na Moravě. Celkově skončila v SP čtrnáctá - nejlépe v kariéře. "Ve výsledku byla sezona asi úspěšná. Byly závody, které nebyly úplně ono, ale když se ohlídnu, tak to nebylo špatné," řekla po sezoně ČTK.

Nejvíce si považovala bronzu ze smíšené štafety na mistrovství v Anterselvě, na kterém se podílela výkonem na druhém úseku. Na stupně vítězů vystoupila s Evou Kristejn-Puskarčíkovou, Ondřejem Moravcem a Michalem Krčmářem. "Na medaili z mistrovství budu dlouho vzpomínat, protože můžete sdílet nadšení s dalšími třemi lidmi. To je o to větší zážitek," uvedla Davidová.

Český biatlonový svaz vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru neuspořádal tradiční slavnostní vyhlášení a pořadí určil na základě hlasování fanoušků o Biatlonistu sezony na portálu iDNES.cz. "Biatlonista sezony se současně stává i Biatlonistou roku Českého svazu biatlonu," potvrdil prezident svazu Jiří Hamza.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2019/20:
1. Markéta Davidová 1946, 2. Lucie Charvátová 421, 3. Ondřej Mánek 76, 4. Michal Krčmář 51, 5. Jakub Štvrtecký 45, 6. Vítězslav Hornig 29.

Výkon sezony:
1. Lucie Charvátová 749 - bronz ve sprintu na MS v Anterselvě, 2. smíšená štafeta (Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář) 499 - bronz na MS v Anterselvě, 3. Markéta Davidová 111 - bronz ve sprintu na SP v Novém Městě.