Davidová si oproti sprintu polepšila o dvě místa. Dařilo se Jessica Jislové, která minula jen jeden terč a poskočila z 34. na 22. místo. Eva Puskarčíková minula dvakrát a posunula se o sedmnáct míst na 41. pozici. Tereza Vinklárková jela osm trestných kol a byla 58.

Mistryně světa Markéta Davidová.
Davidová přišla o žlutý trikot. Neběhá mi to. Tělo prostě nechce, přiznala

Jen při první zastávce na střelnici mířila Davidová přesně a jela desátá. Poté ale pokaždé udělala jednu chybu. "Za tři je moc, na druhou stranu to byly jenom jedničky, nebyla to žádná prasárna. Chtěla jsem zastřílet nulu. O to víc mě mrzí, že ty rány byly zbytečný, protože na nulu to bylo. Ale nezvládla jsem to," řekla České televizi. "Mrzí mě dvě rány vstoje, jedna byla těsná dole, jedna dál, ale o ní vím. O té vleže nevím, ale přišla mi, že by mohla spadnout, ale nespadla," uvedla Davidová. Za vítěznou Röiselandovou zaostala v cíli o 1:39 minuty.

Röiselandová vyhrála ve SP podesáté

Sedmadvacetiletá Jislová si 22. místem vylepšila svém maximum ve stíhacím závodu mezi elitou v kariéře. "Spokojenost je hodně velká. Tři kola se mi jela hodně dobře, v posledním mi došly síly. Ale to nevadí, tohle se bude zlepšovat každým závodem," hodnotila Jislová.

Röiselandová o své jubilejní desáté individuální výhře v SP rozhodla na poslední zastávce na střelnici. Vyhrála před Francouzkami Anais Bescondovou a Anais Chevalierovou-Bouchetovou. Čtvrtá byla navzdory bezchybné střelbě vítězka sprintu Rakušanka Lisa Theresa Hauserová, která se trápila běžecky na trati, ale udržela žlutý trikot vedoucí závodnice Světového poháru.

Michal Novák zaběhl v Ruce životní výsledek.
Novák vypráví, jak se po závodě rozmrazit. Pokaždé na pódium útočit nebude

Štafetu rozjel dobře Michal Krčmář, chvilku i vedl, vleže jednou dobíjel a předával pátý. Naděje na solidní umístění ale zhatila špatná střelba vestoje - Jakub Štvrtecký i Adam Václavík po ní museli na trestné kolo. Mikuláš Karlík přebíral šestnáctý a pozici českého kvarteta vylepšil o pět míst.

Nejlépe střílející Norové vyhráli před Francií a Ruskem, které muselo na jedno trestné kolo. Závod dokončilo 22 štafet a jen sedm nemuselo na žádné trestné kolo.

Pořadí stíhacího závodu žen na 10 km v Östersundu:
1. Röiselandová (Nor.) 32:20,6 (1 tr. okruh), 2. Bescondová -4,8 (0), 3. Chevalierová-Bouchetová (obě Fr.) -7,0 (1), 4. Hauserová (Rak.) -7,9 (0), 5. Preussová (Něm.) -18,8 (2), 6. H. Öbergová -22,2 (3), 7. E. Öbergová (obě Švéd.) -23,9 (4), 8. Herrmannová (Něm.) -52,9 (2), 9. Häckiová (Švýc.) -57,6 (1), 10. Alimbekavová (Běl.) -58,7 (3), …16. Davidová -1:41,5 (3), 22. Jislová -2:09,8 (1), 41. Puskarčíková -3:51,9 (2), 58. Vinklárková (všechny ČR) -7:48,6 (8).