Markéta Davidová doplatila na dvě trestná kola a ztratila na vítěznou Švédku Hannu Öbergovou 51,4 sekundy. Osmá žena Světového poháru Davidová vylepšila v Oberhofu dosavadní maximum, kterým bylo šesté místo ze sprintu. Druhá česká reprezentantka Tereza Voborníková byla po dvou střeleckých chybách na závěrečné "stojce" osmnáctá.
Öbergová získala po vytrvalostním závodě druhé zlato a celkově čtvrtou medaili. Byla ještě druhá ve sprintu a třetí ve štafetě. Rodačka z Kiruny uspěla v závěrečném závodě i se dvěma trestnými koly. Druhá byla se ztrátou 4,8 sekundy Norka Ingrid Landmark Tandrevoldová, bronz získala třikrát chybující Francouzka Julia Simonová.

Tomáš Mikyska obsadil v závěrečném závodě čtrnácté místo a vyrovnal si životní maximum. Jakub Štvrtecký byl po šesti trestných kolech dvaadvacátý, Michal Krčmář udělal ještě o jednu chybu více a skončil na 27. pozici. Vyhrál Švéd Sebastian Samuelsson před krajanem Martinem Ponsiluomou a Norem Johannesem Thingnesem Böem.
Pětadvacetiletý Samuelsson nemusel ani na jedno trestné kolo a porazil Ponsiluomu o 9,6 sekundy. Lídr Světového poháru Bö doplatil na tři střelecké chyby, na první místo ztratil 38,8 sekundy a rekordní šestý triumf na jednom mistrovství světa nezískal. Přesto se stal s pěti zlatými, jedním stříbrem a jedním bronzem králem šampionátu.
Mikyska hodnotí šampionát pozitivně
Nejlepší český závodník Mikyska chyboval na střelnici jen jednou a bojoval v závěru o dvanáctou příčku. Na cílové rovince ale nestačil na Nora Vetleho Sjaestada Christiansena a Němce Justuse Strelowa.
„Bylo to super, akorát na trati jsem už moc nemohl. Necítil jsem se už jako při včerejší štafetě. Jsem ale rád, že mě podržela střelba, protože to bylo těžké. Kvůli mokru jsem měl na posledních dvou stojkách zmrzlé ruce a necítil spoušť. Nakonec jsem to ale trefil," řekl Mikyska České televizi. „Mistrovství hodnotím pozitivně. Kromě sprintu se mi povedly všechny závody nad očekávání," doplnil.

Mikyska se Štvrteckým se do závodu pro třicet nejlepších závodníků probojovali poprvé v kariéře. Čeští muži byli naposledy ve třech v závodě s hromadným startem na MS před šesti lety v Hochfilzenu.
Vítězný Samuelsson vyhrál v Oberhofu poprvé po třech bronzech. Třetí skončil ve stíhačce, vytrvalostním závodu a štafetě. Bronzový Bö se s pěti zlatými medailemi na jednom MS se nicméně dělí o absolutní rekord s Němkou Laurou Dahlmeierovou (2017) a krajankou Marte Olsbuovou Röiselandovou (2020).