O premiérovém vítězství dvaadvacetileté Davidové se rozhodlo až v posledních stovkách metrů dramatického sprintu. Na střelnici totiž nechybovala ani Laura Dahlmeierová, která šla do závěrečného kola s náskokem 7,7 sekundy.

Dvojnásobné olympijské vítězce však na trati postupně docházely síly. Zatímco na metě 6,1 kilometru se její náskok smrskl na dvě vteřiny, o kilometr dál už to byly jen dvě desetiny sekundy. Při nájezdu na cílovou rovinku pětadvacetiletá Němka dokonce zaškobrtla a závod dokončila až jako čtvrtá. 

Davidová tak ukončila dvouleté české čekání na triumf mezi ženami. Naposledy se z vítězství radovala Gabriela Koukalová v německém Oberhofu v lednu 2017, když ovládla závod s hromadným startem. 

Velmi pomalá střelba

Kromě slušného běhu se Davidová v Anterselvě prezentovala i velmi pomalou střelbou, když více času na střelnici strávilo jen pět soupeřek. Narozdíl od druhé Kaisy Mäkäräonenové či třetí Marty Olsbuové Roiselandové však nemusela na žádné trestné kolo. 

"Za ty dvě nuly jsem ráda, protože lepší to být ani nemůže. Byly dost pomalé, ale já preferuji, že se trefím, než že bych to odpražila. Na trati jsem jela, co to šlo. Ale nebyl to můj nejlepší běžecký závod," řekla Davidová České televizi. "V závěru mi došly síly. Skoro jsem neviděla a jsem ráda, že jsem dojela."

Davidová, která se může pochlubit obdivuhodnou bilancí v dorostenecké a juniorské kategorii, letos slaví úspěchy i ve "velkém biatlonu". Na podium pro trojici nejlepších biatlonistek se podívala i na startu ročníku v Pokljuce, kde brala bronz. Tento výsledek však nyní ještě překonala.