Simonová do závodu vyjížděla až z jedenáctého místa s téměř minutovou ztrátou na vedoucí Němku Herrmannovou. Všechny čtyři střelnice však absolvovala bez zaváhání a postupně se prokousávala do čela, kde nakonec byla i v cíli a to se sedmnáctisekundovým náskokem na Švýcarku Gasparinovou. Dvojici na stupních vítězů doplnila Italka Vittozziová.

Davidová startovala z páté příčky, na první položce jednou chybovala, ovšem její chvíle přišly na druhé střelbě. Tu na rozdíl od soupeřek, třeba do té doby vedoucí Němka Preussová absolvovala čtyři trestná kola, zvládla bezchybně a šla s přehledem do vedení. 

Závod SP v biatlonu (sprint 10 km muži) v Novém Městě na Moravě. Na snímku: Martin Fourcade.
Fourcade se s kariérou loučil vítězstvím. Celkově ale biatlonu vládl Bö

Na třetí zastávku přijela s téměř půlminutovým náskokem, ovšem nedařilo se jí. Závod si prodloužila o tři trestné okruhy, což jí pochopitelně poslalo pořadím směrem dolů. 

Poslední střelba byla pro Davidovou s jednou chybou, což jí v kombinaci se závěrečným běžeckým úsekem nakonec stačilo na osmou příčku. Osmadvacátá skončila Lucie Charvátová, na body dosáhla třiatřicátým místem Jessica Jislová. 

Celkovou vítězkou Světového poháru se stala Dorothea Wiererová, které nahrály chyby Tiril Eckhoffové na poslední střelbě. 

Závod SP v biatlonu (štafeta mužů 4 x 7,5 km) v Novém Městě na Moravě. Na snímku: Michal Šlesingr.
Zvláštní svěťák. Biatlonové Nové Město bylo plné příběhů