"Je to super, je to boží, i když to jsou jenom dva závody. Je to asi nejjednodušší způsob, jak získat glóbus. Jsem za to moc ráda," radovala se Davidová ze svého prvního křišťálového glóbu. Ten si ale potěžká až po závěrečném podniku sezony v Oslu. "Dneska jsem se cítila na trati docela dobře. Jsem ráda, že jsem se do toho mohla v posledním kole ještě opřít.“

Tereza Voborníková do cíle dorazila pořádně zmrzlá. Zahřát ji záhy přiběhla reprezentační parťačka Lucie Charvátová.
Skvělá Voborníková z Anterselvy hlásí: Po třetí střelbě jsem byla úplně v šoku

K celkovému triumfu jí po listopadovém vítězství v Östersundu stačilo šesté místo v Anterselvě. Davidová držela šanci na třetí vítězství v této disciplíně za sebou, ale jedna chyba při druhé položce vleže a především dvě trestné minuty při závěrečné střelbě vestoje ji srazily mimo stupně vítězů. Hodnocení disciplíny vyhrála o 12 bodů.

Navázala na úspěch Gabriely Soukalové, která glóbus za vytrvalostní závod získala v roce 2014. Později se Soukalová radovala ještě z pěti triumfů v disciplínách a celkového vítězství ve Světovém poháru 2016.

Roman Koudelka
Tlak na Koudelku před olympiádou roste. Chtělo by to získat body, uvědomuje si

Po pomalejším prvním kole měla Davidová nakonec devátý běžecký čas. "Trošku jsme se toho bála. Byla jsem před závodem trochu unavená, nechtěla jsem to přehnat. V rámci možností jsem spokojená, zajela jsem normální závod této sezony. I poslední kola jsem mohla jet. Představovala bych si to ještě o pár vteřinek rychleji, ale tak to je," přemítala.