Vítězka úvodního dílu SP ve snowboardcrossu proto víkendové závody v Lake Louise vynechala a hned po příletu z Kanady absolvovala v Praze magnetickou rezonanci. Levé koleno talentovanou snowboardistku už jednou notně potrápilo, před dvěma lety Samková podstoupila operaci zkřížených vazů.

"Ukázalo se, že jde o zhmožděnou chrupavku jak na straně stehenní, tak na straně lýtkové a holenní kosti, ale není to nic vážného. Eva teď na tři dny vyfasovala berle, pak je může odložit a normálně chodit. Od snowboardu se ale v následujících čtrnácti dnech bude držet dál," uvedl trenér Marek Jelínek v tiskové zprávě lyžařského svazu.

Samkové se po vyšetření hodně ulevilo, první noc po zranění byla podle jejích slov plná obav. "Je to vážně super a velká úleva. Stihnu všechny závody," řekla trojnásobná juniorská mistryně světa. "Přišli jsme o jeden svěťák, ale to je to nejmenší," doplnil trenér.

Vánoční svátky stráví dvacetiletá snowboardistka doma ve Vrchlabí, před koncem roku by už ráda nazula běžky. "Po 27. prosinci je mám povolené a to je dobře, protože mě to baví. U nás doma je to na běžky fajn, takže se vážně těším. Dřív jsem si občas zajela i nějaký závod, tak to přeci musím trochu oprášit," usmála se Samková.

Příští závod Světového poháru se uskuteční od 10. ledna v Andoře.