Jsou to zhruba dva týdny, co Mezinárodní biatlonová unie (IBU) přijala program rovnoprávnosti žen a mužů. Místo toho, aby přinášel první ovoce, mluví se znovu o postavení obou pohlaví v tomto sportu.

Dvojnásobnou medailistku ze světového šampionátu totiž pohoršil kalendář, na který narazila v areálu závodů v Novém Městě. V okně jedné ze servisních buněk zachytil její fotoaparát obrázek spoře oděné ženy.

„Kalendáře spoře oděných žen visí na stěnách mnoha, možná většiny národů. Často je vyrábějí a distribuují společnosti zabývající se výrobou lyžařských vosků,“ všimla si pětatřicetiletá závodnice.

Soupeřka českých nadějí pokračovala: „Když vidím takové obrázky, cítím se nepohodlně a objektivizovaně. Vysílá to zprávu, že kabina není vítaným prostorem pro mě ani pro jiné ženy.“

„Pokud chceme rovnost žen a mužů, začněme se respektem,“ zakončila svůj příspěvek na instagramu, v němž nechybí ani inkriminovaná fotografie a dodatek, že k této situaci dochází i v jiných dějištích Světového poháru a ne jen v Novém Městě.

Dunkleeová příspěvkem sklidila úspěch u svých závodních kolegyň a soupeřek. V komentářích jí za text poděkovala třeba stříbrná medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu Mona Brorssonová, juniorská mistryně světa Ukaleq Slettemarková. Na druhou stranu si ale odnesla i řadu negativních komentářů.