Česká výprava vyráží do netradiční destinace, kde se bude o medaile bojovat od 19. února do 5. března, v hojném počtu. V nominaci je patnáct snowboardistů a sedm akrobatických lyžařů.

Šéftrenér snowboardcrossové sekce Marek Jelínek bude mít kromě Adamczykové na starosti také Vendulu Hopjákovou a mezi muži kvartet ve složení Jan Kubičík, Kryštof Choura, Radek Houser a Jakub Žerava. Jejich příprava probíhala na Dolní Moravě. „Super jsem tady rozjezdila,“ vzkázala před dalším soustředěním Evka Adamczyková.

Markéta Davidová.
Sen o dalším zlatu se rozplynul. Davidová chybovala na střelnici, byla desátá

Jistě si dala záležet, aby zapomněla na poslední vystoupení ve světovém poháru, kdy začátkem února vypadla na zledovatělé trati v Cortině d’Ampezzo už ve čtvrtfinále. Sice se zkraje držela na postupovém druhém místě, pak ale držitelku dvou olympijských medailí postihl pád.

„Jelo to rychleji než jsem čekala. Přeletěla jsem první double, ale mezi první a druhou klopkou jsem byla moc dlouhá a dopadla přímo na zadní část prkna soupeřky jedoucí přede mnou,“ zmínila nepříjemnost.

Prosadí se ostřílená Kučerová?

Dvojnásobnou olympijskou šampionku v paralelním obřím slalomu na snowboardu Ledeckou, která po operacích klíční kosti start v Bakuriani nestihne, bude zastupovat Zuzana Maděrová. V této sezoně se ji ve světovém poháru daří postupovat z kvalifikace a jejím maximem je sedmé místo.

Bez nadějí na medaile nejsou freestyle snowboardisté. Českými jedničkami jsou Jakub Hroneš a zkušená Šárka Pančochová, která letos při startu v Big Airu i slopestylu pokaždé postoupila do finále.

Kateřina Neumannová
Málem se nestala lyžařkou. Neumannová se kvůli nemoci musela vzdát kajaku

V akrobatickém lyžování budou své triky předvádět freeskier Štěpán Hudeček a v disciplíně aerials Nicholas Novak. Ve skicrossu představí ostřílená Nikol Kučerová s Dianou Cholenskou.