Často přitom slýchá, že by airbag měla zkusit. Hlavně od své maminky Zuzany, která má vždy největší radost, když dcera dojede do cíle v pořádku. „Trošku mě do toho airbagu tlačí,“ říká Ledecká. „Někde jsem ale slyšela, že to někomu zlomilo při pádu obratel,“ argumentuje.

Není to ale tak jednoduché. Například v prosinci 2015 měl Rakušan Matthias Mayer po těžkém pádu ve Val Gardeně zlomenou levou ruku, několik žeber a sedmý hrudní obratel. Airbag ho však zachránil od daleko těžšího zranění. Bezpečnostní hledisko a obavy o zdraví potomka ze strany matky jsou tak jistě pochopitelné.

Plány do budoucna

„Ale abyste to špatně nechápali, ona mě nebrzdí. Ona chce, abych jela rychle. Věří mi, že nejsem ten typ, který by riskoval. Když vidím, že to nejde, tak si tam hodím štorcku. Ale to je zase naštvanej Tomas (trenér Tomáš Bank, pozn. aut.). Ale já jsem potom dole celá, a to je pro mě důležitý.“

Přesto bude do budoucna o airbagu uvažovat. „Určitě to někdy vyzkouším. Ale jsem na používaný materiál hodně fixovaná. Vždy chci mít všechno maximálně vyladěné. Asi jsem moc konzervativní,“ uzavírá Ledecká.