Ledecká, která po středečním oficiálním tréninku sjezdu odjela do Innsbrucku na vyšetření plic, nejdříve plánovala vynechat i dnešní závod. Pak se ale její zdravotní stav zlepšil a nakonec se s číslem 1 na start postavila. Podobně jako v prosincovém superobřím slalomu ve Val d'Isere však vypadla po několika brankách.

Eva Adamczyková vyhrála ve Svatém Mořici hned svůj první závod v této sezoně Světového poháru.
Jako lavina. Adamczyková se přiřítila ze StarDance a všechny smetla. Byla první

Na rozdíl od řady soupeřek, které měly problémy v pátečním závodě, vyvázla nezraněna. V pátek měla těžký pád mimo jiné vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová, která si pochroumala koleno. Následná vyšetření v nemocnici ukázala, že její přední zkřížený vaz i postranní vazy vydržely, ale minimálně nejbližší závody vynechá. Američanka oznámila, že už se neobjeví na trati v Cortině ani v úterním obřím slalomu na Kronplatzu.

Dnes se startovním číslem tři po skoku spadla další Američanka Isabella Wrightová a rovněž se zranila. Z trati ji přepravil vrtulník.

Zdravotní trable se táhnou dva měsíce

Ledecká se v této sezoně vrátila do lyžařského Světového poháru poté, co minulý ročník ztratila kvůli léčbě zlomené klíční kosti. Jejím nejlepším výsledkem na lyžích je zatím 11. příčka ze superobřího slalomu v Zauchensee 14. ledna.

Se zdravotními problémy se Ledecká potýká dva měsíce. Onemocněla před závody ve Svatém Mořici, které začátkem prosince absolvovala s virózou a kašlem. „Už jsem měla i nasazená antibiotika, ale zatím se to moc nezlepšuje. Jsem jako mátoha, trochu tahám nohy z medu a jsem docela ráda, že nedělám běžky. To bych asi nedala,“ líčila po prosincovém sjezdu ve Val d'Isere, kde dojela šestnáctá.

Navzdory zdravotním problémům závodila v lyžařském Světovém poháru i na snowboardu minulý týden, kdy vyhrála oba paralelní slalomy v bulharském Pamporovu. Pak se ale její stav znovu zhoršil.

Matthias Mayer na olympiádě v Soči. Ilustrační snímek
Skandál olympijského šampiona: Léčí se, omlouvá Mayerovo chování svaz

„Ani v Zauchensee ještě nebyla zdravotně úplně v pořádku, proto se rozhodla vypustit závody v Bad Gasteinu, kde měla jet slalom na snowboardu. Po odpočinku se přesunula na závody do Bulharska, ale při návratu se zdravotní problémy zhoršily,“ vysvětlila Ledecké Erika Alchusová.

Před lyžařskými závody v italské Cortině d´Ampezzo proti česká „obojživelnice“ zamířila do nemocnice na vyšetření plic. Po neúčasti v pátečním sjezdu neměla nastoupit ani v sobotu. Nakonec ale na trať vyrazila. V Cortině ještě může závodit v nedělním superobřím slalomu.