Ve Světovém poháru dosud skončila nejlépe šestnáctá ve sjezdu ve Val d'Isere. Ai v rakouském středisku v Zauchensee to nejdřív nevypadalo na kýžený průlom.

Ester Ledecká byla osmnáctá v úvodním super-G víkendu, v sobotním sjezdu pak obsadila čtyřiadvacáté místo. Na závěr si ale spravila chuť.

Aleksander Aamost Kilde se vážně zranil.
VIDEO: Hrůzostrašný pád hvězdy. Kilde se vážně zranil, zasahoval vrtulník

Ledecká vyrazila na trať superbořáku se startovním číslem 29 až po všech favoritkách. Závodnice v cíli trnuly. Na druhém mezičase měla Češka na vedoucí Gutovou-Behramionou náskok čtyř setin. Nakonec se zařadila na průběžné desáté místo.

Získala sebevědomí

Z první desítky ji odsunula až se startovním číslem 48 Američanka Macugaová, která byla o pět setin rychlejší. Na vítězku Gutovou-Behramionou ztratila Ledecká 63 setin.

„Z dnešního závodu mám radost. Myslím, že se mi spousta věcí povedla. Samozřejmě je tam ještě spousta věcí, na kterých musím zapracovat. Každopádně to byla fajn jízda,“ zářila Ledecká.

Umístění těsně za top ten je pro ni povzbuzením. „Ten návrat byl trošku složitější, ale teď se mi daří každým závodem zlepšovat. Věřím, že se do desítky budeme prokousávat čím dál častěji. Ale musím být trpělivá. Tyhle kopce se dají natrénovat jenom ve svěťáku, závod se jinak nasimulovat nedá.“