V minulé sezoně stihla Ester Ledecká pouze dva závody. Příčinou byla komplikovaná zlomenina klíční kosti. „Všechno dopadlo dobře, vylízala jsem se z toho, i když byly oproti původním předpokladům potřeba dvě operace,“ prozradila.

Že by ale rok prolenošila česká reprezentantka odmítá. „Každý den jsem makala. Rehabilitace, škola… bylo toho skoro stejně jako v sezoně. Pouze toho cestování bylo méně. I když. Rehabilitovala jsem v Německu a Rakousku, byla jsem i v Londýně,“ ohlédla se osmadvacetiletá lyžařka.

Skeletonistka Anna Fernstädtová si žádné velké cíle do nové sezóny nedává
S cukrovkou je každý den jiný, poznala Fernstädtová. Připomíná ji i design helmy

Na prahu nové sezóny se Ledecká cítí připravená. „Všechno jde jak má. Cítím se v pohodě. Dělám všechno jako před tím. Zapojila jsem do přípravy shyby, kliky a podobné cviky, abych nahnala svoje bicáky,“ smála se.

Rekonvalescence měla jediné plus. Pražská rodačka stihla dokončit vysokou školu. „Dopsala jsem práci, udělala státnice a mám titul,“ culila se Ledecká.

Co dalšího prozradila Ester Ledecká na tiskové konferenci si poslechněte v našem videu:

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Nyní tak konečně přichází na řadu opět sníh, lyže a snowboard. „Plánujeme víc lyžařských závodů, chtěla bych útočit na celkové pořadí Světového poháru,“ naznačila plán Ledecká. „Snowboard budu jezdit jen ve volném čase.“

Pestrá příprava 

Příprava na závody byla tradičně pestrá. „Absolvovala jsem kondiční soustředění v Řecku. Na lyžích jsme byli v Chile, nyní jsem se vrátila ze snowboardového kempu v Itálii,“ vyjmenovala závodnice Dukly Liberec.

První závod absolvuje za měsíc v Zermattu, kde se pojedou sjezdy. „Těším se, že budu zase závodit, ten rok mi to strašně chybělo,“ netají Ledecká. „Já už z nudy závodila všude. Na červené sjezdovce, v autě, když jsem pro něco běžela mamce…,“ zmínla se smíchem své „náhradní“ disciplíny.

Roman Koudelka se rozloučil se sezonou vítězstvím na mistrovství ČR v Harrachově
Dobře skákat se dá i v pokročilejším věku. Mám do toho chuť, říká Koudelka

V Zermattu se pojedou závody SP vůbec poprvé. „Už jsem tam dřív trénovala. Pokud bude dost sněhu, bude to určitě zajímavý sjezd,“ uvedla Ester Ledecká a přiznala vnitřní nervozitu: „Před prvním závodem jsem nervózní pokaždé. Nevím, jak jsem na tom já a jak jsou připravené holky. Po prvním závodě to ale ze mě všechno spadne.“