Právě na prkně o víkendu ovládla paralelní obří slalom ve slovinské Rogle, a oslavila tak svůj osmnáctý triumf ve Světovém poháru. Tuto zimu se přitom dvojnásobná olympijská vítězka věnuje především alpskému lyžování. Ráda si ale odskočí i na snowboard, aby dokázala, že jí to na něm pořád jde.

„Soupeřky by to na už mohly být zvyklé,“ smála se Ledecká. „Jsou to všechno výborné holky, všechny jezdí dobře a já jsem ráda, že stále držím kontakt se špičkou,“ dodala ve zprávě pro novináře dáma, která už před týdnem v úterý skončila po návratu na prkno v Bad Gasteinu ve finále.

Tehdy ji porazila Němka Ramona Hofmeisterová, v Rogle jí to Ledecká ve finále oplatila. Češka sice měla pomalejší start, její sokyně ale v polovině trati chybovala a upadla. Pak už bylo jasno. „Vybrala jsem si trať, o které jsem byla přesvědčená, že mi sedí více. No a pak jsem vyhrála,“ culila se Ledecká.

Posouvání možností 

Ta znovu přepisovala historii, do níž nesmazatelně vstoupila už svým dvojím zlatem na olympiádě v Pchjongčchangu. Nyní se navíc stala první závodnicí v dějinách, která v jedné sezoně vyhrála závod Světového poháru na lyžích i na snowboardu (v prosinci opanovala sjezd v Lake Louise). S bezstarostnou lehkostí tak dál boří hranice a posouvá možnosti.

„Měla jsem to ve svém dlouhodobém plánu, tak jsem ráda, že se mi to daří. Navíc dnes měli narozeniny Méďa (fyzioterapeut Michal Lešák) s Milošem (servisman Miloš Machytka), tak tohle byl můj dárek pro ně. Odvádějí fantastickou práci, moc jim děkuji,“ uvedla Ledecká.

Teď už zase pokukuje po lyžích: přesune se do bulharského Banska, kde v pátek a v sobotu absolvuje další sjezdy Světového poháru. „Tam jsem zatím byla jen na snowboardu, takže si neumím moc představit, jak bude vypadat sjezdová trať,“ zapřemýšlela 24letá rodačka z Prahy. „Já to ráda střídám, takže na lyže už se zase těším,“ dodala Ledecká.

Ještě jedna zajímavá data na konec: česká obojživelnice je v průběžném pořadí nejrychlejší lyžařské disciplíny druhá (na vedoucí Švýcarku Corinne Surerovou ztrácí 43 bodů), a má tak reálnou šanci na zisk malého křišťálového glóbu.