Ester Ledecká nenastoupila do dnešního superobřího slalomu kvůli pokračujícím zdravotním potížím, které ji stály účast už v pátečním sjezdu v Cortině. Do sobotního závodu v nejrychlejší disciplíně zasáhla, ale po chybě jej nedokončila.

Do závodu se začátkem v 10:30 měla nastoupit stejně jako v sobotu se startovním číslem jedna. Ráno se ještě rozcvičila a zkusila se rozjezdit na kopci. "Ale chybí mi síla. Takže jsme se s Franzem (trenérem Gamperem) dohodli, že se vrátím do postele a budu závodit, až mi bude aspoň o trochu líp. I přes snahu lékařů pořád ještě nejsem schopná jít do práce," litovala Ledecká.

Ester Ledecká
Ledecká nedokončila sjezd SP v Cortině d'Ampezzo. Vypadla po půlminutě jízdy

Věří, že bude moci nastoupit za týden v Garmisch-Partenkirchenu, kde jsou na programu v pátek sjezd a v sobotu superobří slalom. Na další vyšetření míří podle vyjádření týmu do Mnichova proto, aby byla co nejblíže německému dějišti. "Věřím, že mě snad už někdo dá konečně do kupy, protože se to vleče s přestávkami přes dva měsíce," konstatovala Ledecká.

Vyšetření plic

Ledecká onemocněla před závody ve Svatém Mořici, které se jely na začátku prosince. Navzdory kašli závodila a pod antibiotiky pak startovala ve Val d'Isere. Vynechala předvánoční závod SP na snowboardu v Davosu, aby se pokusila doléčit, a do lyžařského SP se vrátila před dvěma týdny v Zauchensee. Ani tam ještě nebyla fit, i když jedenáctou příčkou v superobřím slalomu zaznamenala nejlepší výsledek v lyžařském SP od návratu po zlomenině klíční kosti.

Minulý týden vyhrála na snowboardu oba paralelní slalomy v bulharském Pamporovu, ale pak se její stav znovu zhoršil. Po středečním tréninku sjezdu z Cortiny zamířila na vyšetření plic do Innsbrucku. Podrobnosti k jeho výsledkům tým nezveřejnil, ale potíže přetrvávají.