„Přijde mi, že výsledky jsou horší, než jak Ester lyžuje,“ řekl Ondřej Bank na adresu své svěřenky. Ledecká si v aktuální sezoně připsala desáté místo ve sjezdu v Lake Louise. V disciplíně super-G, kterou ovládla na zimních olympijských hrách, dojela nejlépe jedenáctá v prosinci ve Val Gardeně.

„Od začátku sezony říkám, že klidně může být na bedně jeden závod, což by bylo super. Jedenácté místo ve Val Gardeně bylo parádní, a to měla ještě velké rezervy. Vyhrála jeden trénink sjedu a byla i sedmá, takže to jsou náznaky toho, že forma maličko stoupá,“ pochvaloval si Bank. „Musí si v závodě všechno sednout a pak to bude dobré.“

Neohrožený řidič skútru

Šumperský patriot přivítal, že se Ledecká mezi svátky připravovala v areálu na Dolní Moravě. Mohl tak s ní i společně s bratrem Tomášem absolvovat všechny tréninky a zároveň být doma s rodinou. „Ester jezdila parádně, je šikovná. Postupně se zlepšovala. Kdyby byla o jeden stupeň větší zima, tak bychom tady měli dokonalé podmínky,“ hlásil Bank.

Ledecká na sjezdovce U Slona pilovala slalomy. „Bereme to jako trénink na sjezd a na super-G. Hodně to pomáhá v technice,“ vysvětloval bývalý reprezentant.

Jelikož se Ledecká na trénink vypravovala ještě před otevřením areálu a spuštěním lanovek, o její dopravu na start se staral za řidítky sněžného skútru právě on. Vypadal při tom jako neohrožený řidič. „Já si ale vždycky po tréninku oddechnu, když to všechno dopadne dobře. Ten skútr je docela silný,“ přiznal Bank.

Moc jízd? Ester je extrém

Ledecká každé ráno absolvovala sedm tréninkových jízd. „To je v této fázi sezony akorát. Když jsme na začátku, tak jezdíme třeba čtyři hodiny v kuse, ale volně a snažíme se nacpat do hlavy ty dobré věci,“ popisoval Bank.

Olympijská hrdinka by si však tréninky nejraději ještě výrazně prodloužila. „Ester je v tomhle extrém, ale my jsme se na lyžích taky občas hádali, že jezdím zbytečně moc jízd,“ porovnával Ondřej Bank své zkušenosti.

Trenérský tým si tak musel dávat na hvězdnou lyžařku pozor, aby se neztratila z dohledu. „Ester to má jako takový koníček nebo hru. Takže jsem na konci tréninku jel nahoru za ní, abych ji měl pod kontrolou,“ usmíval se Bank, který teď netrpělivě vyhlíží nejbližší šance na úspěch ve Světovém poháru.

Už příští víkend se v rakouském St. Antonu jedou sjezd i super-G.

Letošní sezona Ledecké na lyžích:

Lake Louise (Kan.)
sjezd: 10. a 21. místo
super-G: 27. místo

St. Moritz (Švýc.)
super-G: 29. místo

Val Gardena (It.)
sjezd: 29. místo
sjezd (trénink): 1. a 7. místo
super-G: 11. místo