V devětadvaceti letech je opět zlatou „bohyní“. V gruzínském středisku vyhrála Eva Adamczyková všechny jízdy – mimochodem jednalo se o její vůbec první vítězství po návratu na prkno.

„Jela všechno naplno a vyhrát jsem musela. Samková už zlatou na mistrovství světa získala, a teď ji má i Adamczyková,“ smála se olympijská vítězka ze Soči v televizním rozhovoru.

Eva Adamczyková na MS 2023 v Bakuriani.
Famózní návrat po těžkém zranění: Adamczyková vyhrála mistrovství světa

Co všechno se muselo stát, aby si po zranění mohla znovu poslechnout českou hymnu?

Den po nehodě na klinice v rakouském Schrunsu proběhla úspěšná operace. V nohách měla šrouby, které kotníky zpevnily. „Uvidíme, jak se to bude hojit, ale budu bojovat!“ vzkázala tehdy z nemocnice.

Následovala zdlouhavá léčba a zároveň se spekulovalo, zda by mohla stihnout olympiádu v Pekingu. Na Vánoce byla doma a začala rehabilitovat. Prvotním cílem bylo, aby se zranění správně zahojilo. „Díky všem, kteří při mně stojí, věří mi a podporují.“

Eva Adamczyková
Eva Adamczyková: Vdaná jsem snad jen já. Soupeřky neví, jak mé jméno vyslovovat

Rekonvalescenci však v lednu přibrzdil covid. „Osud mi teď připravuje samé lahůdky,“ napsala z domácí izolace, a to už bylo jasné, že na Peking může zapomenout. Na nějaké ježdění nebylo ani pomyšlení.

Loni v březnu se svolením profesora Pavla Koláře postavila poprvé na prkno. Pro jízdy si vybrala mírný kopec v areálu Bubákov v rodném Vrchlabí. „Jsem ráda, že jsem byla vůbec schopna se na snowboard postavit,“ prohlásila.

V přestávce studovala a vdávala se

Trénink pozvolna navyšovala, učila se na státnice a koncem léta se provdala za herce Marka Adamczyka. Veselka byla stylová. Proběhla v Krkonoších, v krásném prostředí areálu Horská bouda Dvoračky.

Eva Adamzcyková se svým psem Arturem
Hroznej týpek a olympijská vítězka. Adamczyková má slabost pro opuštěné psy

V prosinci začala závodit, ale jak nedávno přiznala, na podzim ji nohy tak bolely, že si vůbec nebyla jistá, jestli se může vrátit do bývalé formy. To se Evce nakonec povedlo. Určitě i díky tomu, že je nezdolná bojovnice a stále pozitivně naladěná.

Podívejte se na zlatou jízdu Evy Adamczykové:

Zdroj: Youtube

Její radost v cíli středečního finále bylo ohromná. „Vůbec jsem si nemyslela, že by sezona mohla takhle dopadnout. Potřebovala jsem si na úspěch asi počkat. Jsem šťastná, že to takto dopadlo,“ vykládala.

„Soustředila jsem se na každý metr tratě. Hlava u mě dělá hodně a bylo to znát,“ přiznala. „Předešlé závody jsem si dost věřila, ale říkala jsem si, že holky jezdí dobře. Dnes se to povedlo mně.“