„Do Bakuriani se těším. Na poslední svěťák na tamní trať mám dobré vzpomínky,“ zabrousila devětadvacetiletá rodačka z Vrchlabí Eva Adamczyková do roku 2021, kdy v Gruzii první závod vyhrála a v druhém byla pátá.

Jaké poznatky jste si tehdy odnesla?
Trať je tam dlouhá a spíš pomalejší. Bude to dost o taktice, protože před cílem je dlouhá rovinka. Kdo na ní bude první, nemusí vyhrát. Podle posledních zpráv je tam trochu divoký počasí. Doufám, že se zlepší, až přijedeme.

Eva Adamczyková
Eva Adamczyková: Vdaná jsem snad jen já. Soupeřky neví, jak mé jméno vyslovovat

Čeká vás už sedmé MS, získala jste titul a byla i třetí. Nesvádí bilance ke zkompletování sbírky?
To by samozřejmě bylo fantastické… (smála se) Ale musím brát v úvahu, že ještě nemám takovou fyzičku jako před zraněním. Navíc se ostatní holky zlepšily a ve špičce se objevily nové.

Pojedete individuální i týmový závod. Co se dá od toho očekávat?
Týmové závody mám moc ráda. Do sezony jsem šla s tím, že je testovací a že nevím, co se v ní bude dít. Jakákoliv medaile by byla pecka.

Jdu do toho čím dál víc

Zranění jste si přivodila právě při týmovém závodě. Nebudete to mít v hlavě?
To ne. Bude to jiný závoda na jiném místě. Už jsem taky vytrestaná. Dávám si bacha, abych v cíli prkno tolik nestrkala. Spíš tam strčím ruku. Na týmový závod se těším.

Naposledy jste nedojela závod v Cortině. Jaký program jste měla poslední dobou?
Trénovala jsem na Dolní Moravě. Hodně jsem toho najezdila a trochu dohnala manko. Lepším se. Už se cítím skoro jako dřív. Cílem v sezoně bylo jezdit tak, abych cítila minimální omezení. Myslím, že to nevypadá špatně.

Svatba Evy Samkové a Marka Adamczyka.
Eva Samková měla svatbu v Rokytnici. Olympijská vítězka si vzala herce Adamczyka

Dokážete říct, jaké pokroky děláte v průběhu sezony?
Mohu si dovolit ostřejší zatáčku nebo mi míň vadí boule. Ztrácím opatrnost, jdu do toho čím dál víc. Je to díky kombinaci cvičení, fyzikálním terapiím a ježdění. Někdy jsou nohy bolavější a otečou, ale když si dám na noc zábal, tak se to zlepší. Naučila jsem se s tím žít.

Ještě před odletem na MS vás v sobotu ve Špindlerově Mlýně čeká Red Bull Homerun. Jak se těšíte?
Bude to souboj mezi bikem a snowboardem. Uvidí se, jestli bude na sjezdovce rychlejší Michal Maroši, nebo já. (smála se) To si nemůžu nechat ujít.