Oproti pátečnímu závodu si olympijská vítězka ze Soči pohlídala semifinálovou jízdu a postoupila do velkého finále. Do závodu o 5.-8. místo se poprvé v kariéře probojovala Vendula Hopjáková.

Adamczyková dojela ve čtvrtfinále i semifinále druhá za Banksovou. Ve finále odstartovala trojnásobná vítězka SP z taktických důvodů později než trojice soupeřek. Po zrychlení se k nim přiblížila a v posledních metrech atakovala páteční vítězku Josie Treuspechovou z Francie. K bronzu chyběly jen centimetry, respektive tři setiny.

Eva Adamczyková.
Zlepšení Adamczykové. Ve druhém závodě po návratu na prkno vyhrála malé finále

„Bylo to těžké rozhodování, jestli vyrazit stejně jako v předchozích jízdách s nimi, nebo dát opožděný start. Chtěli jsme to udělat tak, abych je dojela později než včera v malém finále, ale bylo to o moc,“ vykládala závodnice Czech SBX Teamu.

„Nikdy nevíte, jak to pojede ostatním. Dorazila jsem je po chvíli, od třetí jsem byla kousek. S ježděním jsem ale moc spokojená. Hlavně jsem ráda, že jsem míň řešila kotníky, mohla jsem jet naplno a neměla žádné obavy. Začátek sezony jsem si nemohla přát lepší,“ pokračovala spokojeně.

Jelínek se těší na mistrovství světa

Devětadvacetiletá držitelka dvou cenných kovů z mistrovství světa se poprvé po zlomeninách nohou těsně nad kotníky postavila na start zkraje prosince a ve francouzském Les Deux Alpes skončila desátá. Nyní potvrdila stoupající formu dvěma umístěními těsně pod stupni vítězů. V celkovém hodnocení seriálu poskočila ze sedmého místa na páté.

Spokojenost byla cítit z trenéra Marka Jelínka. „Zvolili jsme znovu opožděný start. Byla domluva, že vystartuje ještě o něco později než včera, ale holky byly lepší. Povedl se jim start i první zatáčka. Eva je dojela až ke konci trati a tam předjíždět bylo velmi těžké,“ hodnotil.

Šárka Pančochová si po třech letech dolétla pro finále
Finále po třech letech. Pančochová předvedla v Big Airu obtížný trik

„Jsem šťastný, že mohla vůbec závodit a dostala se do takové formy. Těším se na mistrovství světa, kde pojedeme jak v jednotlivcích, tak v týmech o medaile,“ plánoval kouč reprezentace.

Hopjáková zajela životní výsledek bez Dukly

Druhá česká reprezentantka zajela v Cervinii životní výsledek. Šestadvacetiletá Vendula Hopjáková využila ve čtvrtfinále pádu všech tří soupeřek a dostala se poprvé mezi nejlepší osmičku. Přestože v semifinále a malém finále skončila čtvrtá, vylepšila si dosavadní maximum, kterým bylo deváté místo z Veysonnaz v roce 2020.

„Letos to nebylo jednoduché, přišla jsem o největší podporu, z které jsem si hradila soustředění a zázemí v Praze. Rozhodovala jsem se, jestli to bez Dukly finančně vůbec zvládnu. Pomáhá mi tým, svaz, mám práci,“ líčila Hopjáková.

Ski Classics v Bad Gasteinu: Stanislav Řezáč v prologu
Už mi neříkají Jágr na lyžích. Mám teď takový zvláštní život, líčí Řezáč

„Jsem ráda, že se všechno zúročilo, ale v přípravě na sněhu jsem byla zhruba dvacet dní. Když nemáte náležitě naježděno, míň si věříte. Proto jsem za malé finále moc ráda,“ pochvalovala si.