Eva Adamczyková se do Světového poháru zapojila až ve třetím dílu, první část sezony obětovala kvůli účinkování v televizní taneční soutěži. Do konce sezony zbývá šest závodů Světového poháru.

Eva Adamczyková se po taneční pauze vrací ke snowboardcrossu
Jak se zrodila hvězda. Adamczyková vzpomínala na minulost, teď se vrací na prkno

„Ve Světovém poháru rozhodně nechci jet na pohodu. Budu se snažit jet co nejlépe a doufám, že se mi podaří získat nějaké stupně vítězů, ale je dost těžké držet s holkami krok, protože jsou tak dobré a každým dnem se zlepšují,“ vzkázala Adamczyková.

Vítězná generálka

Úvodní podniky v Les Deux Alpes a v Cervinii bedlivě sledovala. „Byly to opravdu těžké závody, takže to ve Svatém Mořici nebude vůbec jednoduché. Nedělám si s tím ale starosti, uvidím, jak to půjde a pak si dám v únoru ještě nějaký trénink," plánovala.

Zlatá jízda Evy Adamczykové na loňském MS:

Zdroj: Youtube

Do dnešních vyřazovacích jízd vstoupí třicetiletá úřadující světová šampionka jako třetí žena čtvrteční kvalifikace. Rychlejší časy zajely jen Italka Michela Moioliová a Američanka Stacy Gaskillová.

Generálku na Světový pohár si Adamczyková střila na mezinárodním mistrovství Rakouska v Montafonu, kde v závodu FIS nenašla přemožitelku. „Jezdilo se mi skvěle. Skvělá příprava na svěťák ve Svatém Mořici,“ zhodnotila svůj vítězný návrat na prkno Adamczyková.