„Rozhodně nechci jet na pohodu. Budu se snažit a doufám, že se mi podaří získat nějaké stupně vítězů. Ale je dost těžké držet s holkami krok, protože jsou tak dobré a každým dnem se zlepšují," byla opatraná před svým dalším comabackem Adamczyková, která v elitním seriálu závodila poprvé od loňského března.

Jenže obavy nebyly na místě. Okamžitě se dostala do finálové čtveřice. Čtvrtfinále vyhrála. Postupovou pozici kontrolovala i v semifinále, i když ji ve fotofiniši porazila domácí Sophie Hedigerová.

V boji o medaile Adamczyková po výborném startu vedoucí pozici ztratila, ale držela se ve vyrovnaném poli závodnic. Do čela se vrátila v závěrečné klopené zatáčce a první příčku uhájila do cíle. Druhé místo obsadila Hedigerová, třetí skončila vedoucí žena SP Chloé Trespeuchová z Francie.

Moc netrénovala

„Opravdu jsem tohle vítězství nečekala. Moc jsem toho nenatrénovala, jen nějakých deset dní v trati v Montafonu," řekla třicetiletá rodačka z Vrchlabí, která se na podzim účastnila taneční televizní soutěže. „Bylo to fakt náročné. Jsem ráda, že jsem zpátky. Dnes si to sedlo."

Až před Vánoci se olympijská šampionka ze Soči 2014 vrátila na prkno a dnes se devatenáctým vítězstvím v závodě SP vyrovnala bývalé běžkyni na lyžích Kateřině Neumannové. Více triumfů na sněhu z českých sportovců nasbírala jen Ester Ledecká, která ve snowboardingu a sjezdovém lyžování vyhrála 26 závodů.

Eva Adamczyková vyhrála ve Svatém Mořici hned svůj první závod v této sezoně Světového poháru.Eva Adamczyková vyhrála ve Svatém Mořici hned svůj první závod v této sezoně Světového poháru.Zdroj: se svolením Czech SBX Team

„Lepší začátek ve světáku jsem si nemohla přát. Těším se na zbytek sezony, doufám, že to půjde podobným směrem,“ usmála se.

V loňské sezoně se olympijská šampionka vrátila na snowboard po vážném zranění, kdy si zlomila oba kotníky. Do seriálu naskočila také až v jeho průběhu a také ve velkém stylu. Adamczyková ovládla nejdůležitější závod zimy a v Bakuriani se stala podruhé mistryní světa.

Eva Adamczyková a Kryštof Choura uspěli na závodech v Montafonu.
Vítězný návrat na snowboard. Adamczyková ovládla závod v Montafonu

„Věřil jsem, že se Eva vrátí ve skvělé fazóně, ale opravdu jsem nečekal ze zvítězí. Startovní pole je obrovsky vyrovnané, trať sedle Evce v překážkách a tím, jak byly postavené klopky, nebyla ale zdaleka ideální pro její váhu. Evka se s tím poprala skvěle, uměla plnit všechny taktické pokyny a prodala to neuvěřitelně. Je zpět,“ radoval se trenér reprezentace Marek Jelínek.