Čtyřiatřicetiletý Koudelka, který se ve Willingenu vrátil k závodům po vynechaném mistrovství světa v letech na Kulmu, skočil v prvním kole 133 metrů. Mohl tak atakovat své nejlepší umístění v sezoně, jímž je 17. příčka z Innsbrucku. V druhém kole ale nejzkušenější český reprezentant ubral 16 metrů a klesl až ke konci bodovaného pořadí.

Naopak druhý skok mimořádně vyšel průběžně druhému Forfangovi, který už v páteční kvalifikaci vyrovnal rekord můstku 153 metrů Poláka Klemense Muraňky. Dnes Nor přidal ještě 2,5 metru a zvítězil s obrovským náskokem 31 bodů před Japoncem Rjoju Kobajašim, jenž se posunul v druhém kole o třináct míst.

Zdroj: Youtube

Osmadvacetiletý Forfang si připsal čtvrté vítězství v kariéře a první od prosince 2018. Polovinu svých triumfů zaznamenal na Mühlenkopfschanze, který je největší z velkých můstků ve Světovém poháru.

Útok na první stupně vítězů v kariéře nevyšel Finovi Anttimu Aaltovi, jenž po prvním kole nečekaně vedl, ale tíhu okamžiku ve finále neunesl a klesl na 14. pozici.

Do startu mistrovství světa v biatlonu 2024 v Novém Městě na Moravě zbývá už jen deset dnů.
PŘEHLEDNĚ: Program mistrovství světa v biatlonu. Kdy pojedou české hvězdy?

S náročnými podmínkami v prvním kole se nedokázalo vyrovnat několik favoritů v čele s Rakušanem Stefanem Kraftem. Lídr Světového poháru a čerstvý mistr světa v letech skočil jen 122 metrů a jako devětatřicátý nečekaně nepostoupil do druhého kola, což se mu stalo naposledy v listopadu 2020.

Podobný osud potkal Poláky Kamila Stocha a Piotra Žylu či Slovince Timiho Zajce, jenž loni ve Willingenu neustál potenciálně rekordní skok 161,5 metru.

V závodě žen obsadila Karolína Indráčková 21. místo a pojedenácté v sezoně bodovala. Zvítězila třiatřicetiletá Rakušanka Jacqueline Seifriedsbergerová a přesně na den po 11 letech od premiérového triumfu v Sapporu si připsala druhé vítězství v kariéře.