Na programu bylo 10 sportů a 26 disciplín a tři kraje dokázaly ve sportovních zápoleních překonat hranici 200 bodů. Celkové hodnocení s 252 body suverénně ovládla domácí výprava. Druhé místo obsadil Moravskoslezský kraj a stupně vítězů doplnil kraj Liberecký.

Světový pohár v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně - neděle 29. ledna 2023.
Hvězdy vedle Shiffrinové? Špindl aplaudoval Duerrové či dvěma skvělým Chorvatkám

Na sportovištích i v samotných městech to žilo. Například na hokeji i ve Vejsplachách bylo každý den téměř tisíc návštěvníků.

Na akci byla Damczyková i Dubovská

Sportoviště i Olympijský dům každý den navštěvovali kromě veřejnosti rovněž školy a desítky úspěšných sportovců. Mezi nimi například olympijský vítěz David Svoboda, která sám trénuje mladé sportovce v pražské Dukle.

Svoboda: Děti se sportem vyrovnávají se strachem

„Sportovní soutěže a závody často znamenají nejen po fyzické a kondiční, ale také po psychické stránce náročnou zkoušku. Děti si ale od malička zvykají na nepříjemné předstartovní stavy, vyrovnávají se různými druhy strachu, jako třeba strachu z bolesti, ze selhání nebo špatného hodnocení okolím ze strany vrstevníků rodičů nebo dalších, říká Svoboda.

Na akci ale nechyběla také ambasadorka Eva Adamczyková, biatlonista Ondřej Moravec, alpská lyžařka Martina Dubovská, snowboardista Jakub Hroneš, skikrosař Tomáš Kraus, vidět byli také hokejisté Václav Varaďa, Patrik Eliáš, Matouš Menšík a další. Partnerem akce je Toyota.

Kyle Smaine.
Lyžařský šampion Kyle Smaine zemřel pod lavinou. Děsivý okamžik popsal svědek

Pořadatelskou štafetu největší multisportovní akce v České republice převzal Jihočeský kraj, kde v roce 2024 proběhne letní edice.