Pětadvacetiletý rodák z Vrchlabí má totiž za sebou podařený vstup do nové sezony. V úvodních pěti závodech seriálu se umístil pětkrát v elitní desítce. V celkovém hodnocení Světového poháru je na osmnácté příčce se ziskem sto dvou bodů, jen o jednu pozici a pět bodů zpět za ostříleným reprezentačním kolegou Michalem Šlesingrem.

Michale, vy jste v Novém Městě na Moravě před třemi lety zažil vstup do světového biatlonu. Jak se cítíte na „místě činu"?
Určitě už za ty tři roky, po které jsem objížděl pravidelně závody Světového poháru, jsem o dost zkušenější. Výkonnostně jsem se snad také posunul o něco dál. Ale jinak jsem to stále já, stejně jako před třemi lety. Samozřejmě. Člověk na sobě pracuje, nějak se vyvíjí, ale v tom jádru jsem, doufám, stále stejný.

Vysočina Arena je pro vás srdeční záležitost, na domácí závod se těší celý tým. Jak se těšíte vy osobně na atmosféru, která na stadionu obvykle panuje?
Na mě ten hukot měl vždy pozitivní účinek. Nikdy to nebylo tak, že by mě to svazovalo. Pokaždé jsem si to užil a dokázalo mě to nakopnout a vyhecovat k solidnímu výkonu.

Letošní sezonu jste odstartoval parádně, zaznamenal jste pěkné výsledky. Co to pro vás znamená?
Určitě je to příjemná vlna, na kterou jsem se dostal. Stále to však beru s pokorou a zopakuji vám to, co jsem říkal po Östersundu. Kategorie mužů je tak vyrovnaná, takže neznamená, když se vám povede jeden závod do desítky, tak se to stane pravidlem. Ve startovním poli je třicet čtyřicet vyrovnaných biatlonistů a uspět může každý.

Opravdu?
Příkladem je Johannes Boe, který byl v jednom závodě třicátý, a v následném skončil druhý. To samé se může přihodit i mě. Minule jsem byl devátý, v Novém Městě mohu klidně skončit padesátý. Pochopitelně udělám všechno pro to, abych dojel co nejvýše.

S jakým umístěním budete v Novém Městě spokojen.
Budu makat, co mi síly stačí. Dám do toho veškerý svůj um a uvidíme, na co to bude stačit.

ČTĚTE TAKÉ: Biatlon v Novém Městě? To je i finanční kolotoč za rekordních 60 milionů