V něm vyhrála, ale ke spokojenosti měla daleko. „Už při rozjíždění jsem cítila, že to není ideální, ale stále jsem doufala. V průběhu prvního kola se mé obavy, bohužel, naplnily. V mém výkonu nebyl ani kousek dynamiky, vůbec jsem nebyla schopna udělat něco s tempem, zrychlit. Jako bych celý závod odjela se zařazenou trojkou. K maximálnímu výkonu jsem se ani nepřiblížila, ale přitom jsem se brzy unavila,“ posteskla si po závodě v Jablonci v rozhovoru pro web biatlon.cz.

Lucie Charvátová na MS v Oslu
Biatlonistka Charvátová skončila ve stíhačce v Ruhpoldingu třicátá

Poslední vystoupení s českým reprezentačním výběrem si připsala v Östersundu. Víc jí její tělo nedovolilo. Sílu nabírala během  vánočních svátků, po nich se vrátila k přípravě. Na trénink odjela do Obertilliachu. „Myslím, že jsem si pro přípravu nemohla vybrat lepší místo. Obertilliach mám moc ráda, nabíjí mě optimismem. Navíc tam bylo hodně sněhu a krásné slunečné počasí…,“ byla spokojená.

A jak to vidí s návratem do Světového poháru? „V tomhle stavu do Světového poháru opravdu nechci. Nemělo by to smysl, ani by to nebylo fér vůči týmu,“ říká upřímně dvojnásobná olympijská medailistka.

Sportovní ředitel Českého svazu biatlonu ale Vítkovou nezatracuje. „Veroniku stále sledujeme jak po stránce medicínské, tak sportovní. Hledáme řešení, jak jí pomoci. Zatím však platí, že Veronika má nadále individuální přípravu,“ říká Ondřej Rybář.

Ondřej Moravec
Moravec si polepšil na osmnácté místo. Biatlonovou stíhačku vyhrál Fourcade

Veronika Vítková

- nar. 9. prosince 1988

- debut ve Světovém poháru v prosinci 2006

- Olympijské hry: stříbro (2014 v Soči, smíšené štafety), bronz (2018 v Pchjongčchangu, sprint)

- Mistrovství světa: zlato (2015 v Kontiolahti, smíšené štafety), bronz (2013 v Novém Městě, smíšené štafety)

- sedmkrát první místo v závodě Světového poháru (z toho jedno v individuálním závodě - sprint v Oberhofu v sezóně 2014/15)