"Jsem moc ráda, že po 11 letech, kdy se konaly závody v této době vždy v Aspenu, jsem se konečně podívala do nového střediska. Vermont je naprosto odlišný od Colorada a mně i bližší, připomíná mi více naše kopce a hory doma," uvedla na facebooku Strachová, která v Aspenu vyhrála v letech 2008 a 2009. Loni tam obsadila třetí místo.

Pochvaluje si snazší aklimatizaci na východním pobřeží USA. "Ať už díky menšímu časovému posunu, který je minus šest hodin, nebo nižší nadmořské výšce. Je to téměř o 2000 metrů níže než v Aspenu," uvedla bývalá mistryně světa, která před cestou do Ameriky trénovala v rakouském Reiteralmu.

"Tento rok tady bylo v listopadu netradičně teplo, a tak závody byly potvrzeny až před několika dny, což vedlo k velkým změnám plánů, ale v improvizaci jsme už za ta léta mistři," konstatovala Strachová.

Závodní sjezdovka je podle ní výborně připravena. "Leží na ní sníh, který mám moc ráda. Přemrzlý umělý sníh, na kterém musíte lyžovat s velkým citem a přesností," dodala jednatřicetiletá lyžařka, která do sezony vstoupila sedmým místem ve finském Levi.