"Myslím, že to není úplně bídné, ale záleží, na co to bude stačit oproti těm ostatním," komentoval Jakš svoji formu po pátečním tréninku. Měl dobrou náladu, a když dostala Vrabcová-Nývltová otázku, s čím bude po skiatlonu spokojená, tak křikl: "Kdyby vyhrála!" Běžkyně se zasmála, ale po zdravotních trablech z úvodu sezony má jiné cíle. "Snad budu schopná bojovat a nebude to trápení," řekla.

Pro oba je skiatlon závodem na rozjetí. Jakš by chtěl zaútočit na desítku ve volné patnáctce, Vrabcová-Nývltová považuje za hlavní disciplínu klasickou třicítku.

Vrabcové-Nývltové nevyšel podle představ poslední Světový pohár v neděli v Östersundu, ve skiatlonu by si proto ráda spravila náladu. "Teď se mi jezdí líp. Lyžovala jsem, nebylo to takové to chození jako na začátku sezony, tak to snad bude lepší. Minulý týden se mi to nepovedlo, snad se to otočí," doufala.

Jakšova forma? Velká neznámá

Jakš bral v závěru přípravy na šampionát antibiotika, proto se jeho forma těžko odhaduje. "To očekávání je proto malinko větší a moc nevím, jaké to bude. Jediné, co dobře vím, je, že to bude dlouhý a že to bude hodně bolet," rozesmál se.

Ve Falunu se v posledních dnech oteplilo a z tajícího sněhu se vždy přes noc stane led. To malinko komplikovalo Jakšovi vyklusávání bez lyží okolo hotelu. "Koupil jsem si pomocníky, mám řetězy na boty," pochvaloval si gumové "nesmeky". "Chtěl jsem původně hřebíky, ale byl jsem přemluven prodavačem na řetězy," dodal.

Lehké podmínky kvůli počasí nebudou ani na trati. "Je to tady taková břečka a bude to rozbité, kór po holkách," odhadl Jakš. "Ale máme tak zkušený tým, že dokážou tady na to namazat. To oni ty klistry a na vodu namazat umí."