Eva Samková si tak splnila cíl, který si vytyčila už před sezónou. Konečně se jí podařilo zlomit prokletí mistrovství světa. Vyhrála již olympiádu v Soči, Světový pohár, univerziádu i juniorská mistrovství světa.

Tentokrát si ale po fantastickém závodě mohla s rozmazaným knírkem s chutí zazpívat národní hymnu na nejvyšším stupínku i na světovém šampionátu.

Ve čtvrtfinále jela po startu druhá, po prudkém sjezdu se před první klopenou zatáčkou dostala do čela a v klidu si dojela pro postup.

Suverénní finálová jízda

V semifinále měla proti sobě dvě největší konkurentky. Domácí oblíbenkyni Lindsey Jacobellisovou a vítězku olympiády z Pchjongčchangu Michelu Mioliovou. Česká závodnice byla po startu zase druhá, ale vedou Jacobellisovou předjela, což se navíc posléze povedlo i Mioliové.

Start – cíl. Přesně takovým suverénním stylem pak ve středisku Soltitude ovládla rodačka z Vrchlabí jízdu nejdůležitější. Mimochodem v tom středisku, ve kterém už před dvěma lety ovládla závod Světového poháru.

Ve finále se jí pouze na malou chvilku přiblížila Charlotte Bankesová, které ale svěřenkyně Marka Jelínka ihned ujela. „Bylo to relativně dominantní vítězství. Jsme moc šťastní. Moc děkuju všem, Evce, celému realizačnímu týmu i každému, kdo má na zlatu podíl,“ radoval se kouč.

Mužské finále ovládl domácí Mick Dierdorff, který tak zaskočil za Jacobellisovou a domácí fanoušky ve státě Utah potěšil zlatem.