„V Söldenu jsem naposledy jela před třemi roky a byla jednatřicátá, což nebylo špatné, ale zároveň nic zvláštního,“ zmínila v nahrávce pro média specialistka na obří slalom, která už měla příležitost si trať před závodem vyzkoušet v tréninku.

Sjezdovka se jí líbí. „Kopec je to prudký a těžký. Těžký také proto, že před startem pracují nervy, ale těším se a dám do toho všechno,“ prohlásila rodačka z Brna, která původně reprezentovala Nizozemsko, ale od minulé sezony závodí za Českou republiku.

Martina Dubovská se těší, že ji spolupráce s Livio Magonim přinese zlepšení
Dubovská o novém kouči: Je super, že mě chválí a motivuje, říká slalomářka

„Cílem pro nadcházející období je dostávat se v obřáku do druhých kol a zkusit to i ve slalomu. Přála bych si mít pod kontrolou nervy, jezdit uvolněně jako v tréninku a zabodovat,“ pokračovala osmadvacetiletá slalomářka, jejímž nejlepším výsledkem ve SP je desáté místo v paralelním obřím slalomu v Lechu v roce 2020.

Přípravu na sezonu si pochvaluje. „Lyžovala jsem až do června. Pak jsem si dala větší pauzu a pokračovala na Novém Zélandě, což bylo fakt dobrý. Teď jsme byli třikrát na ledovci v Pitztalu. Myslím, že mám za sebou kvalitní trénink,“ dodala účastnice loňských ZOH v Pekingu.

Na startu nebudou chybět obhájci celkového triumfu v seriálu Marco Odermatt a Mikaela Shiffrinová. Oba v minulé sezoně lámali rekordy. Prvně jmenovaný Švýcar zazářil díky tomu, že v celkovém hodnocení nasbíral 2042 bodů, fenomenální Američanka zase dosáhla na 88. výhru ve SP, čímž překonala historické maximum legendárního Švéda Ingemara Stenmarka.