"Musím říct, že se mi jelo strašně, proto jsem se snažila co nejvíc pomoct střelbou a to vyšlo úplně skvěle. Jsem šťastná. Super, prostě," slzela Jislová štěstím v rozhovoru v České televizi. "Trošku mrzí, že jsem neměla víc sil, abych mohla bojovat o lepší pozici, ale to bude třeba příště."

Michal Krčmář.
Biatlonista Krčmář se tlaku nebojí: Nejsem alibista, z olympiády chci medaili

Jislová startovala s jednadvacítkou a po první položce jela sedmnáctá, po druhé devátá a po třetí sedmá. Přesně odstřílela i závěrečnou položku vstoje a do posledního okruhu vyjížděla první před Öbergovou. Letos nejrychleji běhající Švédka se ale kolem české soupeřky rychle prohnala.

Jislová ještě chvilku vydržela na druhém místě, ale v posledním delším stoupání se před ni dostaly domácí Julia Simonová s Ruskou Kristinou Rezcovovou a o chvilku později také Italka Dorothea Wiererová. Jislová se za nimi snažila jet a za medailí zaostala o necelé dvě vteřiny.

Eva Puskarčiková.
Puskarčíková o dodatečném bronzu ze Soči: Zážitek z cíle nám už nikdo nevrátí

Davidová, která nejela stíhačku, chybovala dvakrát, na jedno trestné kolo musela po druhé a třetí zastávce, ale držela se těsně za desítkou. "Bylo to moje chyby, mrzí mě rána vleže. Dneska to bylo blízko," řekla Davidová, která závěrečnou položku zvládla a skončila osmá.

Öbergová zvítězila před Simonovou a Rezcovovou. Norka Marte Röiselandová skončila za Jislovou šestá a dál drží před Öbergovou žluté číslo vedoucí závodnice sezony.