Situace se nemá zlepšit ani v průběhu příštího týdne, který má být jedním z těch nejteplejších v letošní zimě. Tento vývoj počasí a aktuálně již hraniční stav tratí ohrožují uspořádání letošní Jizerské 50.

Do plánovaného startu Jizerské padesátky zbývá méně než týden. Po teplém a deštivém víkendu mají následovat dva chladnější dny. Od středy se má však zase postupně oteplovat. V pátek a v sobotu předpověď očekává na Bedřichově teploty okolo 5-9 °C, na Jizerce pak 3-6 °C. Vzhledem k aktuálnímu stavu lyžařských stop v Jizerských horách musí organizátoři uvažovat i o možnosti zrušení celé akce.

Běžec na lyžích Luděk Šeller ( první zleva) se v OPA Cupu  blýskl pátým místem při sprintu klasickou technikou.
Průzkum ukázal nový trend: Češi rádi běžkují za tmy. Pozor na rolby i sjezdy

Tratě v Jizerských horách jsou po vytrvalých deštích zledovatělé a nebezpečné. Některé úseky jsou zcela nesjízdné. Bezpečí a komfort lyžařů jsou pro organizátory prioritou. Závod by se mohl uskutečnit pouze v případě, že by se podařilo zajistit bezpečně upravené tratě.

Registrovaní závodníci budou mít, v případě zrušení akce, nárok na vrácení až sedmdesáti procent z ceny základního startovného, a to díky pojištění od PVZP.