Samková si postup do vyřazovacích jízd zajistila čtvrtým místem v kvalifikaci. Nebyla přitom jediným zástupcem českých barev, kdo z kvalifikace postoupil. V soutěži mužů se dařilo i Janu Kubičíkovi, jenž prošel z osmadvacáté příčky. Nakonec mu vystavilo stopku osmifinále a v celkovém pořadí byl klasifikován na jednatřicátém místě.

To Samková svoji čtvrtfinálovou jízdu navzdory nepřízni počasí a přetrvávající mrznoucí mlze ovládla. Spolu s českou závodnicí postoupila Australanka Brockhoffová a obě dvě se vedle sebe na start postavily i v semifinále. Tentokrát se však už radovala jen jedna z nich a ke smutku českých fanoušků nebyla tou úspěšnou Samková.

Šestadvacetiletá rodačka z Vrchlabí doplatila v závěru jízdy na lehký kontakt s Američankou Guliniovou, což jí stálo rychlost a krátce nato dokonce upadla. Zaváhání se nevyhnula ani v malém finále, zásluhou pádu dvou soupeřek ale nakonec brala body za celkové šesté místo. V celkovém pořadí Světového poháru patří Samkové třetí příčka.

V kategorii žen vyhrála Italka Moioliová, která vede i celý seriál, Brockhoffová nakonec skončila v Big White druhá. Mužský závod patřil italskému snowboardcrossaři Omaru Visintinovi.