Lyžařka a snowboardistka v jedné osobě však o blížící se akci pod pěti kruhy mluví vážně nerada. Důkaz? Už před začátkem sezony vyhlásila, že slovo olympiáda je v jejím týmu jednoduše zapovězeno.

Nešlo o vtip, ono to tak vážně funguje. Běda tomu, kdo poruší pravidla ihned musí zaplatit do speciální kasičky pokutu. Poplatek za prohřešek činí deset eur, tedy více než 250 korun. Neplatí pouze jediná osoba, právě Ledecká. A s úsměvem na rtech vše vysvětluje: „Já si mohu říkat, co chci, to ostatní mě nesmí stresovat. Včetně vás, novinářů!“

Triumf Ester Ledecké na prvním závodě Světového poháru v italské Carezze.
Dokonale sehraný tým. I díky němu Ester Ledecká sbírá triumfy

Dvaadvacetiletá rodačka z Prahy odmítá i to, že si skvělými výsledky v obřím slalomu snowboardistů tahle jediná disciplína je totiž olympijská ušila sama na sebe bič. „Neberu to tak a záleží spíš na vás, co na mě ušijete. Já se soustředím na každý závod zvlášť,“ opět promlouvá k novinářům a v ruce svírá kasičku.

Výsledky teď dělá perfektní a po závodech v italských Dolomitech přiznala, že se cítí ve velké pohodě. „Připadá mi, že jsem teď v nejlepší formě. Doufám, že budu i v dalších měsících. Dělám pro to maximum,“ hlásí. Snad jediné, co by ji mohlo za dva měsíce v Pchjongčchangu přibrzdit, je zranění.

Pořád v sobě nosí vzpomínku na předešlou olympiádu v Soči, kde ve slalomu ani obřím slalomu nepřešla přes čtvrtfinále. Kvůli obrovským bolestem zad.

„Čtyři roky se o mě stará fyzioterapeut a mám ho po ruce vlastně každý den. To je pro mě obrovská změna. S jeho pomocí posilujeme vnitřní svaly, aby udržely mou kostru zdravou a zatím se to vede,“ líčí Ledecká.

Justin Reiter
Je okouzlující a hladová, řekl kouč o české hvězdě Ledecké

„Dřív jsem měla vnější svaly strašně nabušené a tím trpěla záda. Na těch jsme měla dva obrovské salámy a fyzioterapeuti při pohledu na mě volali další a další kolegy. Když jsem pak přišla do Centra pohybové medicíny, sešlo se tam celé konzilium, protože něco takového nikdy neviděli. Teď díky pomoci fyzioterapeuta sice klobásy na zádech mám pořád, ale už menší,“ doplňuje snowboardistka.

Udrží svoje zdraví a formu? Počkejte si na únorovou olympiádu. Pak se uvidí i to, kolik bylo v kasičce peněz. Zatím prý kolem patnácti stovek eur. „Po sezoně to spočítáme. Kluci půjdou na pivo a já na kolu,“ říká Ledecká, jež doufá, že na oslavě za týmové penízky bude panovat skvělá nálada.

Ale nezapomeňte, do té doby ani muk.