"Jsem strašně ráda, že se mi to takhle povedlo. Byla to krásná jízda a jsem ráda, že jsem si ten kopec mohla dát celý," neskrývala radost Ledecká, která nezapomněla poděkovat celému svému týmu, především co se týče přípravy lyží. "Měla jsem rychlé lyže. Dneska jsem si brala jiné lyže než včera a mám radost, že se mi to na nich povedlo, protože první trénink, který jsem na nich odjela, jsem spadla," připomněla lyžařka.

Ester Ledecká na lyžích
Druhý nejlepší výsledek v kariéře. Ve sjezdu v Cortině byla Ledecká osmá

Zastínila i hvězdnou Vonnovou

Za sebou tentokrát nechala dokonce i Američanku Lindsey Vonnovou. "To, že jsem Lindsey porazila, je fantastické, ale na druhou stranu ona se vrací a je to skvělá závodnice a myslím si, že má před sebou ještě velké věci. Přestože bude brzo končit kariéru, tak myslím, že se teprve rozjíždí po úraze," nešetřila slovy uznání pro svou soupeřku.

Sobotním sjezdem pro Ledeckou program v Cortině nekončí. V neděli čeká závodnice ještě Super G. "Je super, že už mám ten kopec trošku načtený, tak uvidíme, jak to zítra bude postavené, jak si to užiju a moc se na to těším," je před ním dobře naladěná.

Kateřina Smutná.
Smutná ovládla ve Švýcarsku lyžařský maraton La Diagonela