Rodačka z Valašského Meziříčí věří, že její progres bude pokračovat, i když letošní příprava byla ovlivněna málo vídaným zraněním. Na začátku léta si totiž při pádu při doskoku zlomila obě ruce. Už je však fit a úsilí usměvavé dívčiny směřuje k načasování formy na juniorské mistrovství světa.

Slavnostní setkání u příležitosti 120 let od založení lyžařského svazu
Od vášnivých lyžníků k Ester Ledecké. České lyžování slaví 120. narozeniny

„Udělala jsem chybu a bylo to… S jednou rukou jsem musela na operaci. Se zlomeninami v sádře se toho moc dělat nedalo. Čekala mě dlouhá rehabilitace, bylo potřeba, abych mohla využít plný rozsah pohybu rukou,“ popisovala trable nejlepší česká skokanka.

Na druhou stranu se Klára Ulrichová domnívá, že jí odpočinek od skákání pomohl. „Tak dlouhou pauzu jsem nikdy předtím nezažila, a tak jsem měla i možnost popřemýšlet, co vlastně od sportu očekávám. Mohla jsem se zamyslet, trochu se zklidnit a pak začít naplno trénovat,“ vyprávěla studentka.

Klára UlrichováKlára UlrichováZdroj: Deník

Chce se předvést na posledním juniorském MS

Na můstek se vrátila zkraje října, nyní je zdravotně v pořádku a cítí se fit. „Od sezony hlavně očekávám, aby mi zdraví dovolilo objet všechny plánované závody. Chci se posouvat a doufám, že se nám podaří načasovat formu na vrchol sezony, což pro mě bude mistrovství světa juniorů v Planici,“ prozradila skokanka Dukly Frenštát.

Do sezony nechce vstupovat s tím, že by si dávala nějaké přehnané cíle nebo myslela na konkrétní umístění. „Ráda bych se však ve světovém poháru víc objevovala na bodovaných příčkách,“ pokračovala svěřenkyně slovenského trenéra Martina Bayera.

Roman Koudelka
Koudelka je optimistou. Přichází druhá míza, usmívá se skokan na lyžích

„Hlavně půjde o to, abych se prosadila v Planici. Budu tam naposledy závodit jako juniorka, a tak bych chtěla předvést, co umím. A když se mi povedou dva nejlepší skoky, budu spokojená,“ prohlásila česká reprezentantka, která se v této zimě poprvé představí začátkem prosince na světovém poháru v Lillehammeru.