Česká jednička přezouvala devátá. Pak se jí sice nepodařilo se uhájit skvělé umístění z klasické části, i tak si ale dojela pro výbornou 14. příčku, která znamená její nejlepší umístění na MS. Na suverénní Norku Johaugovou ztratila 1:55,6 minuty.

„S odstupem času budu asi závod hodnotit pozitivně, ale teď příliš spokojená nejsem. Vzhledem k průběhu závodu jsem totiž mířila výš. Ta nespokojenost pramení z toho, že mě na 10. kilometru začaly brát křeče do rukou, o které jsem se nemohla pořádně opřít, a začala jsem rychle ztrácet pozice. Jinak bych mohla bojovat o desítku,“ litovala česká reprezentantka.

Včera se v Oberstdorfu postavila znovu na start. Čekal ji team sprint s Kateřinou Janatovou a opět nebyla spokojená.

Osmá místa 

Ve finále totiž hned v prvním úseku podklouzla po lyži soupeřky, upadla a na předávku přijela se ztrátou šesti vteřin. Ztrátu se Češkám už nepodařilo zlikvidovat a bylo z toho osmé místo.

„Když Kačka spadla a jela jsem první úsek, nechtěla to úplně narvat. Věděla jsem, že máme dost času a přepálené tempo by se nám mohlo vymstít. Jenže čelo jsme už nedostihly,“ líčila Janatová.

Na stejné umístění dosáhla dvojice Luděk Šeller a Michal Novák a muži výsledek brali.

Do třetice osmí byli sdruženáři v soutěži družstev. Kvarteto Jan Vytrval, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk a Tomáš Portyk ve štafetě na 4x5 kilometrů udrželo postavení po skokanské části.