Po boku doklouzal na kraj trati a povedlo se mu zastavit.

Na legendární Hahnenkamm se Bank vrátil po čtyřleté pauze. Slavný sjezd pojede popáté v kariéře, ale poprvé je v losované třicítce. V úterý zajel v prvním tréninku 32. čas se ztrátou 3,69 sekundy na Nora Kjetila Jansruda.

Ve druhém tréninku jel solidně. Vyšla mu především technická pasáž od prvního do druhého mezičasu. "Kolem sítě jsem jel čtvrtý čas. Úplně mi asi nejely lyže, ale na posledním mezičasu, co jsem projel, jsem byl šestnáctý," uvedl Bank. Ale v táhlé pravotočivé zatáčce najednou přišel o levou lyži. "Proč to vyplo? To ještě nevíme, musíme se podívat na video a zanalyzovat, co se tam stalo," podotkl.

Jen taktak nevletěl do ochranných sítí. "Snažil jsem si zachovat chladnou hlavu a na té jedné lyži nezmatkovat," řekl.

V Kitzbühelu už Bank jednou ošklivě spadl. V roce 2008 při zahajovacím tréninku vyletěl daleko z cílového skoku a dopad neustál. Kvůli zlomenině holenní a lýtkové kosti pravé nohy pak rok a půl nejezdil.

Lyže Bankovi vypadla v této sezoně už podruhé. V říjnu ho totéž potkalo ve druhém kole obřího slalomu Světového poháru v Söldenu.

I druhý trénink vyhrál Jansrud. Přestože v závěru chyboval a akrobatickým manévrem se vyvaroval pádu, porazil o 20 setin sekundy Itala Christofa Innerhofera, který měl těžký pád v úterním tréninku.

Trénink na sjezd SP lyžařů v Kitzbühelu:

1. Jansrud (Nor.) 1:54,71, 2. Innerhofer (It.) -0,20, 3. Mayer (Rak.) a Défago (Švýc.) oba -0,47, …Bank (ČR) nedokončil.