V neděli však předvedl parádní představení a průběžném pořadí SP si polepšil na jednatřicátou příčku. Nejlepší český skokan na lyžích obsadil na stejném můstku deváté místo a zaznamenal nejlepší výsledek v elitním seriálu za poslední čtyři roky.

Závodník Dukly Liberec předvedl ve willingenské odvetě dva velmi zdařilé pokusy. Hlavně ten ve druhém kole se mu povedl skvěle. Koudelka stylově doplachtil k hranici 145 metrů a poprvé v sezoně se probojoval do první desítky.

Ve druhém kole se zlepši o třináct metrů

Koudelkovi na můstku pomohl silný vítr, s nímž mělo několik favoritů problémy, ale k čtyřiatřicetiletému Čechovi byla paní Štěstěna tenkrát nakloněna. V prvním kole předvedl skok dlouhý 132 metrů a byl patnáctý. Pak si však o třináct metrů polepšil a díky šestému nejdelšímu výkonu druhého kola přišel i výrazný posun v konečném pořadí.

Roman Koudelka
Suverén Forfang dolétl na historické maximum. Koudelka bodoval

Rodák z Turnova se ve výsledkové listině nějaký čas držel na vedoucí pozici, než ho předstihl mladý Rakušan Daniel Tschofenig (151 metru). Vítězem se stal Němec Andreas Wellinger, který předvedl skoky dlouhé 139 a 149 metrů.

Mezi ženami byla Karolína Indráčková sedmnáctá. Šestadvacetiletá Češka skočila 117 a 120 metrů a atakovala nejlepší výsledek v probíhající sezoně, jímž byla patnáctá pozice z prosincového závodu v Garmisch-Partenkirchenu.