Ve stíhacím závodu se objeví z českých reprezentantek také Eva Puskarčíková, která vyrazí sedmnáctá s odstupem 1:09 minuty po Koukalové, Lucie Charvátová byla ve sprintu dvaatřicátá a ztrácí 1:33. Veronika Vítková do stíhačky nepostoupila.

Na desetikilometrové trati se čtyřmi zastávkami na střelnici bude mít Koukalová na svou největší soupeřku Dahlmeierovou jen mírnou výhodu pár sekund. "Možná ale není otázkou, jestli to bude souboj jenom s Laurou. Nikdy nevíte, co se může stát. Dáte chybu, přifoukne vítr a najednou jsou rány v nenávratnu. A právě proto se mi ten sport tak líbí," řekla.

Čtěte také: První zlato! Koukalová je mistryní světa: Cítila jsem, že v tom nejsem sama

Třetí žena ve sprintu Francouzka Anais Chevalierová už má ztrátu 25 sekund. "Opravdu? No teda. To není tak zlý," řekla Koukalová po sobotním tréninku. Útočit na ni může ze sedmého místa Francouzka Marie Dorinová Habertová, která ztrácí -42,8 sekundy.

"Vždycky se útočí líp z prvního místa, když máte náskok, než z patnáctého a nemůžete si dovolit nic. Lepší pozici mít nemůže," řekl trenér žen Zdeněk Vítek. "Má koncentraci a disciplínu, kterou je schopná na sebe vyvinout, ale může se taky stát chyba. Není stroj. Doufejme, že může udělat zase pěkný výsledek,"

Sedmadvacetiletá Koukalová začne stíhačku z prvního místa pošesté v kariéře a dvakrát první místo uhájila. Poprvé se jí to povedlo při finále Světového poháru v Chanty-Mansijsku 2013 a také před rokem v americkém Presque Isle.

Muži pojedou stíhací závod v neděli od 14:45 a bojovat o medaili v něm může Ondřej Moravec, který byl ve sprintu pátý. "Okruh mi tady vyhovuje, s tím jsem naprosto spokojen. Jednoznačně se musím maximálně koncentrovat na střelnici. Jiná cesta k medaile nevede," řekl Moravec, který se posledním výstřelem mimo terč v sobotu připravil o medaili.

Spolu s ním se ve stíhačce představí debutant na MS Adam Václavík, který obsadil ve sprintu 34. místo, a z 42. pozice pojede Michal Šlesingr.

Čtěte také: Koukalová zlato oplakala: Mistryně? Stále budu k ostatním pokorná