Před rokem se stala i vítězkou ankety Sportovec roku, ale to už nezávodila. Limitovala ji bolavá lýtka, v lednu pak oznámila, že nepojede na olympiádu do Pchjongčchangu, posléze se stáhla ze sportovního života a šla svou cestou.

Esterc Ledecká s korunou pro nejlepšího českého sportovce.
Nová královna českých sportovců Ledecká: Jsem blázen, jezdila bych furt

V pátek večer se na vyhlášení 60. ročníku nejlepších českých sportovců objevila mezi dalšími bývalými hvězdami a prozradila, co ji v současnosti naplňuje.

„Sportem se snažím dostat do pohody. Trochu mám problémy se zády. Asi proto, že jsem jedenáct měsíců nehnula ani brvou. Teď se hýbu hlavně pro dobrý pocit,“ povídala manželka bývalého badmintonisty Petra Koukala.

Tu a tam proskakují informace, jestli se olympijská medailistka a vítězka Světového poháru nevrátí na biatlonové tratě. „Hodně lidí se mě na to ptá. Někdo říká, že by to byl dobrý nápad. Já osobně o tom nejsem úplně přesvědčená. Člověk by se měl asi vyhnout rčení, nikdy neříkej nikdy, ale zkusím se víc zapřáhnout a pak uvidím, jak se budu cítit,“ přemítala.

Diváci na závodu SP v biatlonu ve sprintu na 10 km mužů.
Ucpaná parkoviště, plné obchody lidí. I tak může vypadat oblíbený biatlon

„Dneska jsem poprvé po dlouhé době vyrazila na běžky a měla pocit, že mi to strašně jde. Lidi mě poznávali a volali na mě, že to je pořád dobrý… Tělo si z minulosti hodně pamatuje, ale já v té chvíli už moc nemohla. Fyzičku nemám jako dřív a patnáct kilometrů bylo docela dost. Nechtěla jsem se nechat zahanbit, ale je pravda, že bolestí v lýkách jsem se úplně nezbavila. Cítím je třeba při dlouhých procházkách,“ přiznala.

Za poslední rok zestárla

Jak se změnila Gabriela Koukalová za poslední rok? „Má se říkat, že žena zraje. Já si ale myslím, že jsem trochu zestárla. Možná jsem objevila spoustu nových věcí, na které bych – pokud bych zůstala u biatlonu – nepřišla. Je toho hodně, co se musí člověk naučit, když vyskočí ze sportovního světa. Nejvíc si asi vážím toho, že jsem to zvládla. Ničeho nelituji,“ vykládala.

A dodala, že se v neděli zajede jako fanoušek podívat na své bývalé kolegy do Nového Města. „Když se jede u nás, tak si biatlon nenechám ujít. Doufám, že se to našim povede.“

Fanoušci na pražském Staroměstském náměstí přivítali 26. února olympijské medailistky Martinu Sáblíkovou a Ester Ledeckou.
Sport v zimě. Kolik zaplatíte za výchovu nové Ledecké či Sáblíkové?